Kategori | Güzellik

Alındaki kırışıklıklardan kurtulun

Yaşlandıkça yüzün çeşitli bölgelerinde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklardan kadınlar her zaman şikâyetçi oluyorlar. Bu yazımızda alın kısmında oluşan kırışıklıklar ve onlardan kurtulma yönteminden söz edeceğiz. Bununla ilgili uzmanlar bir dizi araştırma yapmışlar, işte bu araştırmaların sonuçları:

Öncelikle uyurken sırtı üstü yatmaya çalışın. Amerikan Dermatoloji Akademisi uzmanları uykunun yüzde oluşan kırışıklıklarda doğrudan etkili olduğunu belirttiler.

Balık ürünleri, özellikle de ton balığını yemeye çalışın. Ama sadece ton balığı değil, diğer balıklar da protein açısından çok zengindir. Cildin parlak ve sağlıklı görünmesinde deniz ürünleri oldukça etkilidir. Dermatoloji uzmanı Nicolas Perricone yağlı asitlerin parlak genç cilde sahip olmanın sağladığını belirtiyor, bu da kırışıklıkların oluşması önler.

Alındaki kırışıklıklardan kurtulun

Gözlerinizi kısmayın. Eğer uzağı görmekte ve kitap okumakta zorlanıyorsanız gözlük veya kontakt lens kullanabilirsiniz. Aksi halde bu durum da göz çevresinde kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Doğal meyve asitleri ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur ve kırışıklıkların oluşumunu önler.

2006 yılında Journal of Nutrition’da yayınlanan bir araştırmaya göre kahve cildi güneş yanıklarından korur. Cilt daha yumuşak ve pürüzsüz olur.

Yüzünüzü fazla yıkamayın. Maryland Medical Center Üniversitesi dermatologlarının dediğine göre yüzü aşırı sık yıkamak ciltte doğal yağı azaltır, böylece cilt nemsiz kalır ve kırışıklıkların oluşmasına ortam oluşur. Kullandığınız sabunun içeriğinde ise mutlaka nemlendirici olmalıdır.

C vitamini de cildin hızlı kırışmasını önler. Bu yüzden içinde C vitamini olan meyve ve sebzeyi bolca tüketin.

Yüz derinizin uzun yıllar boyu parlak ve genç kalmasını istiyorsanız o zaman cilde mutlaka dikkat edin:

  • Güneşten uzak durun
  • Güneş altında koruyucu kremler kullanın
  • Sigaradan vazgeçin

Nemlendiriciyi ise unutmayın, her zaman nemlendirici kullanın.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar