Kategori | Zayıflama

Aman Tanrım Diyeti Nedir?

Venice A. Fulton Aman Tanrım Diyeti

Venice A. Fulton

Yeni bir diyet daha: Aman Tanrım Diyeti. Bu diyet özel spor eğitmeni Venice A. Fulton tarafından hazırlandı. “Aman tanrım” isimli diyet kitabı ile Venice A. Fulton  6 haftada 6-7 kilo vermeyi vaadettiği için sıcak yaz günlerinde hızla kilo vermek isteyenler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Aman Tanrım Diyetinin “Six Weeks to Oh My God” isimli kitabı iTunes kitap listelerinde yok satmaya başladı. Son satış durumuna göre “Aman Tanrım” diyeti kitabı “Dukan diyeti”ni bile gölgede bırakarak en çok satanlar listesine yerleşti.

Aman Tanrım Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet 6 formülden oluşmaktadır. Kahvaltıyı diyet listesinden tamamen çıkaran Venice A. Fulton  bir de yatağa girmeden önce “balon egzersizi” yaptırıyor.

İşte Aman Tanrım Diyeti Formülleri

Kahvaltı yapmayın: Akşamdan kalan enerjisini hala koruyan bünye, kahvaltı etmeden hareket edildiğinde yağ depolarını kullanmak zorunda kalacaktır. Bu da daha fazla yağ yakma şansı verecektir.

Soğuk duş: Sabahları en fazla 15 dakika buz gibi suda duş almak, vücutta depolanmış yağların yakılmasını ve metabolizmanın 12 ila 15 saat boyunca hızlanmasını sağlar. Birden soğuk suya girmek yerine vücudu 2-3 dakikada kademeli olarak alıştırmak ve soğuk suyla dolu küvette en az 5 dakika boyunca oturmak gerekir.

Duş sonrası kahve: Kafeinin yağ yakıcı özelliği sayesinde kilo vermek daha kolaylaşır. Açken içilen kahve ise, vücudun yağ yakımını hızlandırmasını sağlar. Çünkü kahve, yağ hücrelerini kırarak onların kana karışmasını sağlar.

Hareket edin: Kahveden sonra en az 30 dakika egzersiz yapılmalı. Bu yapılmazsa yağ hücreleri karıştığı kanda asılı kalır.

Yemek zamanı: Günde üç doyurucu öğünle atıştırmalardan uzak beslenilmeli. Zira, vücuttaki yağlar ancak enerji girişi olmadığında yakılmak üzere tutulur. Öğünler arasında uzun süre boşluk olmazsa vücut yağ yakma sürecine giremez. Günün ilk yemeği için öğle saatleri, öğle yemeği için 16:00, akşam yemeği için 20:00 ideal saatlerdir.

Karbonhidratları sayın: Öğünlerin yüzde 50’si protein içermeli. Günde 120 gramdan fazla karbonhidrat alındığında iştahı kontrol altında tutmak daha da zorlaşır. Günde üçten fazla meyve yemek sağlıklı değildir.

Balon Şişirme Egzersizi

Yatağa girmeden önce balon egzersizi yapın. Ayağa kalkıp vücudunuzu ve başınızı dik tutup 10 kez balonu şişirip boşaltın, balon şişirmek karın kaslarını kuvvetlendirecektir. Şişirmek başınızı döndürürse 3 dakika ara verin ve yeniden deneyin.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar