Kategori | Bebeğim, Hamilelik

Anne sütü ve faydaları

Çocukların doğduklarından yaşamlarının en az 6 aylarına kadar beslenmeleri gereken tek gıda anne sütüdür. Bebeklerin büyümesinde ve gelişmesinde anne sütünde bulunan besinlerin eşsiz yardımı vardır. Ana sütü tek başına mucizevi bir besin kaynağıdır. Onun içerdiği besin maddeler hiç bir gıdada ve meyvede bulunmaz. Anne sütü sahip olduğu doğal bir etken madde ile çocuğun gelişimini inanılmaz bir şekilde ilerletir. Bu yüzdendir ki, anne sütüyle büyüyün çocukların sağlığında daha sonrada ciddi sorunlar oluşmaz ve daha sağlıklı çocuklar olurlar.

Bu konuda pek çok araştırmalar yapılsa da hala anne sütünün formülünü açamamışlar. Bu hala da büyük bir sır olarak kalıyor. Anne sütünün içerdiği değerli besinler onun eşsiz özelliğini sağlamaktadır. Anne sütünde bulunan besin oluşumu, koruyucu faktörler ve kök hücrelerini bilim adamları ve uzmanlar anlamakta hala zorluk çekiyorlar. Yapılan bunca araştırmaya rağmen hala uzmanlar bu besinlerin çocuğa bu kadar iyi bir şekilde nasıl etki ettiğini anlamış değiller. Ve bu yüzden de annelere tek bir tavsiye vardır: çocuklarınızı becerdiğiniz kadar çok anne sütü ile besleyin. Ona ilk 6 ayda hiç bir ek gıda vermeden yalnızca anne sütü verin.

Ana sütü doğanın ve insan türünün hayatta kalması ve çoğalması üçün mükemmel bir besindir. Aynı zamanda bilmeniz gerekiyor ki, anne sütü her bir kadının genetiğine bağlı olarak değişiyor. Ve her bebek için kendi annesinin sütü özel ve besleyicidir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar