Kategori | Güzellik

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı nasıl kullanılır? Argan yağı saça nasıl sürülür?Önceki yazılarımızda argan yağı konularına genel olarak yer vermiştik. Bu yazımızda argan yağının kullanımı ile igili bilgiler aktaracağız.

Öncelikle gelin argan yağı saç için nasıl kullanılır ona bakalım.

Argan yağı saça nasıl sürülür?

Sağlıksız ve cansız saçlar günümüzün en yaygın sorunlarındandır. Argan yağı saç kırıklarını önleyerek saçları besler ve yıpranmış donuklaşmış saçlara parlaklık sağlar.
Argan yağını saç derisine sürün ve yavaşça masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Sonra saçınızı yıkayın.

Argan yağı vücut için nasıl kullanılır?

Duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması en etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

Argan yağı yüze nasıl uygulanılır?

Öncelikle yüzünüzü temizleyin. Temizlemiş olduğunuz yüzünüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Argan Yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Argan Yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan Yağını yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Argan yağı tırnaklara faydalı mı?

Argan yağı tırnakları güçlendirerek kırılmalarını önler. Limonu sıkın ve çıkan suyuna eşit miktarda olacak kadar  Argan Yağı koyarak bir karışım elde edin. Bu karışımın içinde 15 dakika boyunca parmak uçlarınızı bekletin. Tırnaklarınızın sağlıklı bir biçimde kalması için haftada 1 kere bu karışımı 15 dakika boyunca uygulamanız  yeterli olacaktır.

Argan yağı yüz, vücut, saç ve tırnak için bu anlatılan şekilllerde kullanılabilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar