Kategori | Genel

Aşırı diyet ve egzersiz yapmaktan yorulanlar

 2-3 saatte 2-3 beden incelmek artık hayal değil…

Kilo vermek ve vücudunuzu şekle sokmak amacıyla yaptığınız ağır diyet ve spora rağmen
bir türlü hayal ettiğiniz vücut ölçülerine kavuşamıyorsanız bir estetik cerraha başvurmanın zamanı gelmiş demektir.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte, yapılan çeşitli türlerdeki diyet ve sporlara rağmen vücudumuzun birçok bölgelerinde yeterli incelme sağlanamayabilir.

İşte gelinen bu noktada estetik cerrahi bilmi devreye girerek sunduğu cerrahi çözüm seçenekleri ile sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.Karın, kalça ve bacakların baldır bölgeleri ile diz ve ayak bileği seviyelerindeki yağ doku fazlalıkları ve düzensizlikleri için en ideal çözümün “liposculpture”, “liposhaping” veya “liposuction” olarak adlandırılan yağ emme tekniği olduğu bilinmektedir.

Bu ameliyat tekniği ile birkaç saat içinde ideale yakın vücut ölçülerine ulaşmak mümkün olabilmektedir. Müdahale edilecek bölgelerdeki yağ doku birikimlerinin miktar ve durumuna göre lokal veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilen bu ameliyatlar günümüzde plastik cerrahların en sık uyguladıkları estetik operasyonlardandır.

Liposuction adayı kişilerde ameliyat öncesi dönemde yapılacak titiz ve kapsamlı bir araştırma ameliyatın başarısını etkileyen en önemli faktörlerdendir.

BEDENİNİZE UYGUN KIYAFET BULAMAMAYA SON!

Çok kısa bir süre içinde kişileri toplum içindeki yaşamlarına daha mutlu bir şekilde geri döndüren liposuction operasyonu güzel ve sağlıklı olabilme şansını her kadına cömertce sunan ve günümüz insanının en büyük kabuslarından biri olan bedenine uygun kıyafet bulamama sorununu büyük ölçüde ortadan kaldıran bir ameliyat tekniğidir.

Estetik cerrahlar, doğumdan sonra veya kısa süre içinde gerçekleşen aşırı kilo kayıpları ile ortaya çıkan karın bölgesindeki kas gevşeklikleri ve deri sarkıklıkları nedeniyle büyük bir psikolojik çöküntü yaşayan kadınların sorunlarına da “karın germe” veya tıbbi adıyla “abdominodermolipektomi” denilen bir operasyon ile çözüm getirmektedir.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu ameliyatlarda karın bölgesindeki sarkmış deri ile birlikte bölgedeki yağ fazlalıkları alınmakta ve hamilelik döneminde ortaya çıkan iç karın bölgesindeki kas gevşeklikleri ve kas fıtıkları onarılarak kişilerin karın ve bel bölgelerine ince bir görünüm kazandırılmaktadır.

Bazı özel durumlarda karın germe ve yağ emme ameliyatı birlikte uygulanarak daha ideal bir vücut yapısına ulaşılması hedeflenir.
Ancak, yapılan bu operasyonlar ile elde edilen ve kişiyi mutlu kılan vücut yapısının korunabilmesinin şartının da ameliyat sonrası erken dönem geçirildikten sonra başlanılacak uygun bir diyet ve programlı egzersiz uygulaması olduğu unutulmamalıdır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar