Kategori | Güzellik

Ayak bakımının püf noktaları

Bütün gün bir ayakkabı veya çizmenin içine tıktığımız ayaklarımız bizim  türlü şımarıklıklarımızı çekiyor. Peki biz en son onları ne zaman şımarttık? Cevabı hatırlamıyorsanız yakında isyan edecek olan uzvunuza biraz zaman ayırmanın vakti çoktan geldi de geçiyor bile.

* Bacak ve ayaklarınızı eve girer girmez soğuk duşa tutun. Çünkü soğuk duş kan dolaşımı hızlandırıp, teniniz dirileştirecek ve koca gün ayakkabının içinde sıkışıp kalan ayaklarınız yorgunluktan kurtulmuş olacak.
* Soğuk su terapisinden sonra yatağa uzanın ve bacaklarınızı duvara yaslayın.
* Seksi ve sizi taşırken zorlanmayan bacaklara sahip olmak için mutlaka vücut yağları ve nemlendiricilerden yararlanın. Uygun ürünlerle yapılacak masaj ayaklarınız için çok yararlı.
* Sabah ya da akşam mutlaka bacak kaslarınızı güçlendirecek basit egzersizler yapın. Bu egzersizler sizi gün içinde daha fazla taşımalarını sağlayacaktır.
* Ayaklarınızdaki nasırlar için bantlar kesin çözüm sağlayacaktır. Tabandaki sert ve ölü hücrelerden ise banyo sonrası ponzo taşı veya ayak törpüsü yardımıyla rahatça kurtulabilirsiniz.

Güzel ayaklar için şu reçeteyi asla unutmayın;
Ilık su dolu bir kabın içine öncelikle on adet misket koyun. Misketlerden sonra birkaç damla bebe yağı ile dilimlenmiş bir adet limonu kabın içine atın. Ayaklarınızı misketlerin üzerinde 15 dakika gezdirin. Son olarak ayaklarınızı bir havlu ile iyice kurulayın ve ayak kremi ile nemlendirin.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar