Kategori | Hamilelik

Babalar için

Hiç kimse annenin rolünü tanımlarken zorluk çekmez.Anneler çocuklarına bakarlar onları rahatlatır, besler uyuturlar, yatağa yatırır uyuması için ninniler söylerler. Bunları bilmemizin sebebi biz çocukken bunu gördüğümüz içindir. Oysa babanın rolünü tanımlamak daha karmaşıktır.

Erkekler sürekli çocuklarının yetiştirilmesinde katkıları olması için teşvik edilseler de bunu gerçekleştirebilen baba sayısı günümüzde bile azdır.Annelerinse erkeklerden istedikleri anne gibi olmalarıdır.

Bebekler ve küçük çocuklar, erkek veya kdının gösterdikleri bakım arasında fark görmezler. Onlar, her ikisinden de rahatlık, sevgi, sıcaklık ve güven duygusunu alırlar ve annelerinin veya babalarının rolünün ne olması gerektiği ile ilgili kaygıları da olmaz.

Eşinize Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Bebeğiniz Doğmadan Onunla Bağ kurabilirsiniz

Eşinizin neler hissettiğini ve onun vücudunda neler olup bittiğini öğrenmenin en iyi yolu onunla konuşmaktır. Ona bebeğin hareket etmesini hissetmenin nasıl bir duygu olduğunu sorun; bebeğin doğumuyla ilgili seçenekleri birlikte tartışın, herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığını öğrenin.Eşiniz ona ve bebeğinize karşı duyduğunuz ilgiden mutlu olacaktır.

Eğer doğum öncesi kurslarına giderseniz doğumla ilgili birşeyler öğrenme ve kendi kaygılarınızla ilgili olarak konuşabilme fırsatı bulursunuz. Bu size eşinize destek olmanın en iyi yolunu bulmakta yardımcı olacak ayrıca bebek bakımı ve doğumla ilgili olarak bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Doğum öncesi kurslarda başka baba adaylarıyla konuşmaya çalışın, muhtemelen onlar da sizin hissettiklerinizi hissediyor ve konuşacak birilerini buldukları için mutlu oluyor olacaklardır.Ayrıca bebeği olan arkadaşlarınızla da konuşun, onlardan deneyimleri ve tavsiyelerini alın.

Hamilelik ve bebek gelişimi ile ilgili ilgili kitapları ve size verilen her türlü kitapçığı okuyun. Hamilelik sırasında neler olduğunu anlayabilmeniz konuya yakınlık kurabilmenize ve eşinizin neler hissettiğini anlayıp paylaşabilmenize yardımcı olacaktır.

Hastaneye Giderken Neler Götürmelisiniz?

Doğum Sırasında Neler Yapabilirsiniz?

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar