Kategori | Hastalıklar

Başağrısına karşı su ve doğru beslenme

Her gün başınız ağrıyor ve kullandığınız ilaçlar da bunu durduramıyorsa beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Uzmanlara göre bol su içmek ağrıları dindirmeye yardımcı olur.

Kronikleşmiş bir başağrısına sahipseniz beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız ufak değişiklikler sizi bu ağrılardan kurtarabilir. Başağrınız varsa su tüketiminizi arttırmanız gerekir. Normalde de sağlıklı bireylerinin günlük 1.5-2 litre kadar su tüketimlerinin olması gerekir.

İçerisinde zengin magnezyum barındıran tahıl ürünleri ve günde 5 adet fındık da başağrılarına karşı birebirdir.Başağrısına karşı su ve doğru beslenme

Günün stresinden kurtulmak için içilecek bir bardak zencefil çayı da ağrıları dindirmeye yardımcı olur. Çay olarak tüketilirse günde 1-2 bardak çayın geçilmemesi gerekir.

Başağrısında bazı besinler kişiden kişiye değişmektedir. Bireyler bunların bilincinde olup başağrısı dönemlerinde ona göre beslenmelidirler.

Uykusuzluk, stres, yetersiz beslenmenin neden olduğu başağrıları önemli bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Çok şiddetli bi başağrısı, bulantı ve kusma olması, şuurun etkilenmesi, uyku eğilimi, ateşin çıkması gibi belirtiler uyarı bulgularıdır, hekime gidilmesi önerilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar