Kategori | Sağlık Konuları

Beyin hücreleri fiziksel olarak nasıl yeniden inşa edilir?

Beyin hücreleri fiziksel olarak nasıl yeniden inşa edilir?. Beynin ne tür inşaat malzemelerine ihtiyacı vardır?.

Beynimizin düzgün bir şekilde çalışması için,  keten, ayçiçeği, zeytin yapının kaynağı olduğu doymamış yağ yeterli miktarda ve filizlenmiş buğdayın yağı tüketilmelidir. Mineral öğeler arasından beynin, fosfor, serum, bakır, çinko, kalsiyum, demir ve magnezyum gibi maddelere ihtiyacı vardır. Fosfor ve bileşimleri ise beyin hücrelerin oluşmasına katkıda bulunarak kükürt ise onların oksijenle dolması için gereklidir. Diğer mineraller ise normal hayat işlevi sağlar. Şimdi ise birkaç söz ‘beyin vitaminleri ‘ hakkındadır:  beynin son derece ihtiyaç duyduğu vitamin E vitamini yanı sıra B grubu  vitaminleridir. E vitamini küçük beynin faaliyetini düzenleyip ayni zaman oksijen ‘tasarrufunu’ sağlar.

Beynin büyük miktarda oksijene ihtiyacı vardır. Bu nedenle, hangi gıda maddelerinin oksijenle beslenmesine katkıda bulunduklarını bilmek lazım. Psişik durumu ile beynimizin çalışabilirliği iç salgı  bezleri olan tiroit bezi, paratiroit yan bezleri, timus, pankreas , böbrek ve üreme bezlerinin çalışmasına bağlıdır. İç salgı bezlerinin hepsi bir birine bağlıdır. Bir bezin uyarılması diğer bezde faaliyet aksamasına sebep olur. Bu bezlerin ürettikleri salgılar çok aktif. Onların sayesinde kana lenf, sıvılar, dokular ve özel madde olan hormon ile salgılar atılır. Hormonlar vücut için hayati önem taşır, bütün vücudun fonksiyonlarını, yağ, karbonhidrat, su – tuz dengesini  düzenlerler.

Bir insan gençliğini uzatmak için ne yapabilir?. İlk önce, egzersizler, ikincisi ise – beslenme. İyi bir beslenme ile sağlıklı hücreler üretilebilir, kötü beslenme ile ise – bu hücreler yok edilebilir

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar