Kategori | Güzellik

Birkaç saat içinde güzelleşmenin yolları

Pek çok kadın kişisel bakımına zaman ayıramadığından yakınır. Oysa günde bir kaç saatinizi ayırarak tepeden tırnağa bakım yapabilirsiniz.

Ilık bir duş ile kendinize gelin

Bakımınıza ılık bir duş alarak başlayabilirsiniz. Böylece hem sabahın üzerinizdeki mahmurluğunu atarsınız hem de tüm vücudunuz ılık suyun etkisiyle kendine gelir. Ilık bir banyo aynı zamanda vücut bakımının ilk basamağını da oluşturur. Eğer kuru bir cilde sahipseniz avokado ve balsam özü içeren ürünleri banyonuzda kullanarak kurumuş ve yıpranmış cildinizi nemlendirebilirsiniz. Böylece vücudunuzun gereken nemi almasını ve yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Banyoya girdiğinizde gözünüze çarpan selülitler sizi rahatsız ediyorsa o zaman mineral tuzlar, kalsiyum, magnezyum içeren ürünlerden oluşan anti-selülit kremleri kullanabilirsiniz. Dairesel hareketlerle adeta masaj yapar gibi selülitli bölgelere uyguladığınız bu kremler sayesinde selülitlerinizin azaldığını göreceksiniz. Duştayken yapmanız gereken bir başka işlem ise body peeling’tir. Pürüzlü olan dizler, dirsekler, ayaklar ve kalçalar böylece yumuşaklığa kavuşur ve cilt üzerindeki pürüzler giderilir. Piyasada satılan pek çok body peeling ürünü bu işi görecektir.

Taptaze bir cilt için

Özellikle kış günlerinde soğuktan yıpranan cildiniz için buhar banyosu son derece yararlı. Buhar banyosunun içine bitkisel özler de koyarsanız, cildiniz hem derinlemesine temizlenir hem de bitkisel özler sayesinde canlılık kazanır. İyice temizlenen cildinize artık cilt tipinize uygun bir maske sürebilirsiniz. Maskeyi boynunuza doğru sürmeyi ihmal etmeyin böylece aynı zamanda dekolte bakımınızı da sağlamış olursunuz. Yüzünüzde 15 dakika kadar duracak olan bu maske sayesinde yağlı ciltler, ciltteki sebum fazlasını atarken kuru ciltlerde de derinlemesine bir nemlenme sağlanacaktır. Maskenin ardından cildiniz tonikleyip, nemlendirici kullanın.

Güzel ve bakımlı göğüsler

Göğüslerinizin vaktinden önce sarkmasını istemiyorsanız erken yaşlarda düzenli olarak göğüs bakımı yapmak şarttır. Göğüsler soğuğun etkisiyle dikleştiği için bir buz parçasını göğüslerinizin üzerinde birkaç dakika gezdirin. Ayrıca duş sırasında göğüslere soğuk su tutmak da iyi gelecektir. Kozmetik firmalarının göğüs için hazırlanmış olan ampulleri de göğüslerin dik durmasını ve canlılığını sağlayacaktır. Ayrıca bu ürünler göğüs dokusunu da nemlendirirler.

Yumuşacık el ve ayaklar

Vücudumuzun en çok çalışan organları olan el ve ayakların da bakıma ihtiyacı vardır. Gün boyu çeşitli işlerle yorulan ellerimiz soğuk hava şartlarından da olumsuz yönde etkilenir. Bu nedenle el bakımında en önemli faktör ellerin besleyici kremlerle nemlendirilmesi ve yumuşaklık sağlanmasıdır. Ayrıca eğer elleriniz çok kuruysa özel el maskeleri de kullanabilirsiniz. El kreminizi sürerken bilekten başlayarak parmak aralarına kadar girin ve dairesel hareketlerle kreminizi sürün. Ellerin en önemli parçası olan tırnaklar için de onların kırılmasını önleyici ürünler kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın etrafındaki etleri keserek değil her banyodan sonra geri iterek tırnaklarınıza güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Oje seçerken tırnaklarınızın biçimini de göz önümde bulundurmalısınız. Yumuşak hafif ve pastel tonlardaki ojeler manikür yapmaya fırsat bulamayanlar için idealdir.

Gelelim gün boyu yorulan ve kapalı ayakkabılar içinde terleyen, sıkışan ayaklarımıza…Ayaklarınızı sıcak bir ayak banyosu ile yumuşatın. Dilerseniz suyun içine ayak bakım ürünleri de koyabilirsiniz. Ardından topuklar ya da ayağın altı gibi daha sert bölgeleri ponza taşı ile keseleyin. Bütün bu işlemlereden sonra bir ayak nemlendiricisi ile ayaklara masaj yapmak da iyi gelecektir.

Bacaklarınızı unutmayın

Uzun süreli ayakta durmayı gerektiren bir iş ile ilgileniyorsanız, ayaklarınızda ağrılar şişlikler oluşabilir. Piyasada bulunan bitkisel ürünler sayesinde bacaklarınız hem rahatlayacak hem de şişliklerinden kurtulacaktır. Ayrıca vakum özelliğine sahip aletler de kan dolaşımınızı hızlandırır. Bacak sağlığı için yapmanız gereken bir başka şey ise yukarı doğru kaldırarak dinlendirmektir. Özellikle televizyon seyrederken ayaklarınızı yüksekçe bir yere kaldırarak dinlendirebilirsiniz. Ayrıca fırsat buldukça yürüyüşe çıkmayı da unutmayın.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar