Kategori | Güzellik

Boyun bakımı nasıl yapılır?

Sadece yüz bakımı yapıp günlük bakımınızı tamamladığınızı zannetmeyin… Yaşınızı ele vermek istemiyorsanız boyun bakımını ihmal etmeyin.

Günlük hayatın koşuşturması içinde ne yazık ki kendimize ve bakımımıza ayırdığımız zaman son derece az. Oysa cildimizin, vücudumuzun bakıma ihtiyacı olduğunu ve onu uzun yıllar ancak çok iyi bakarak koruyabileceğimizi unutmamalıyız. Ancak bazı bölgelerimiz var ki onlar daha da şanssız. Örneğin boynumuz… Peelingler, maskeler, nemlendiriciler günlük cilt bakımında kullandığımız daha pek çok ürün aynı zamanda boyun bakımında da kullanılabilir. Yani şimdi boyun bölgesi bakımı da nerden çıktı, bir de ona özel ürün mü alacağım gibi bir bahaneniz kalmasın.

Boyun bölgesi niçin bakım ister?

Boyun derisi hem ince hem de damar ve yağ bezleri açısından zayıftır. Oldukça dayanıksız olan bu bölgemiz yüzden önce sıkılığını kaybeder, sarkar ve yaşlanır. Bu nedenle özel bir bakıma hatta masaja ihtiyacı vardır. Çoğu zaman cilde verilen önem boyuna bakımına verilmediğinde cilt diri ve sağlıklı görünmesine rağmen boyun yaşlılık izleri taşır ve sarkar. Bu da tabiki sizin görüntünüz açısından hiç hoş olmayan bir durum ortaya koyar.

Neler yapmalı?

  • Yüz temizliği için kullandığımız nemlendiriciler, kremler ve maskeler mutlaka boyun bölgesine de uygulanmalı.
  • Boyun bakımına 30 yaşından sonra başlanmalı.
  • Daha ileri yaşlarda boyun bölgesine özel sıkılaştırıcı, kırışık önleyici bakım ürünleri kullanılabilir.
  • Cilt bakımına gittiğinizde boyun bölgesine de bakım ve masaj yaptırabilirsiniz.
  • Aromatik yağlarla boyun bölgenizi dairesel hareketlerle ovarak boyun masajı yapabilirsiniz.
  • Makyaj temizliğinizi yaparken mutlaka boynunuza doğru uyguladığınız makyajı da temizlemelisiniz.

 

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar