Kategori | Sağlık Konuları

Bronz ve sağlıklı bir tene nasıl sahip oluruz?

Yaz günleri gelirken hepimiz güneşten yararlanmak ve bronz bir tene sahip olmak isteğiyle dolarız. Bronzlaşmış bir ten rengi hem daha sağlıklı gösterir hem de estetik olarak göze daha hoş gelir. Fakat böyle olmaya çalışırken güneş ışınlarının yararlı etkilerinden daha çok zararlı etkilerini unutmamak gerek. Güneş ışınlarından doğru yararlanıldığında yararları saymakla bitmez ama yanlış güneşlenmenin zararları yararından çok daha fazladır.

Yaz tatili dönüşünde bronzlaşmış ama kuru ve buruş buruş bir tene sahip olmak da, pırıl pırıl sağlıklı kadife gibi bir tene sahip olmak da elimizdedir.

Bunu piyasada bol miktardaki güneşlenme yağları ve kremleriyle sağlayabileceğimiz gibi doğanın bize sunduğu bitkiler ve bitkilerin ekstreleriylede kolayca yapabiliriz.

Tabiidir ki yaz tatili ve güneşlenmenin olumsuz etkileri sadece cilt üzerinde kendini göstermez. Saçlar, yüz, kaslar ve kemikler de bundan payını alır.

Eğer doğanın bize sunduğu ürünleri tam ve doğru kullanabilirsek yazın ve güneşin tüm yararlarından en yoğun şekilde yararlanmış oluruz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar