Kategori | Makyaj

Bronzluğa alternatif; fondöten

Pürüzsüz bir cilt süphesiz ki tüm kadınların hayali… Cildin, pürüzsüz, güzel ve sağlıklı görünmesi için de fondöten kullanmak gerekiyor. Fondötenler sadece kapatıcılık özelliği ile sınırlı değil, gelişen şekilleriyle cildi rahatlatan, yumuşatan ve hatta dilerseniz mat dilerseniz ışıltılı bir görünüm veren çeşitlere de sahip. Fondötenin cildin nefes almasına zarar verdiği söylense de aslında fondöten ve pudralar hafif bir ağ gibi cildi örter nefes almasına izin verir. Bundan dolayı zarar vermek bir yana, cildi dış etkilere karşı koruma görevini de üstlenirler.

Peki ama hangisi?

Fondöten kullanımı da kişinin cilt yapısı ve kullanma şekillerine göre değişiyor. Fondöten eğer doğru seçilmezse tüm makyajı bozacak kadar önemli bir etkiye sahip, kısacası alt yapı iyi olmalı ki makyajınız sizin istediğiniz gibi olsun. Fondöten çeşitlerine gelince;

Krem fondötenler
Yağlı ciltler tarafından tercih edilen krem fondötenler genelde en yaygın kullanımı olan tür… Cildin tüm bölgelerine kolayca uygulanabilen krem fondötenler, tüpte olduğu için de kolay uygulanabiliyor.

Sıvı fondötenler
Son zamanlarda hemen hemen pek çok marka sıvı fondötenlere ağırlık vermiş durumda… Kurudan normale her cilt tipinin kullanabileceği bu türde nemlendirici özelliği ve içinde E vitamini olanlar tercih edilmeli.

Krem-pudralı fondötenler
Krem föndöten olmalarına rağmen içinde pudrada bulunan bu tipteki fondötenler her cilt tipi için uygun. Pudra kullanımına gerek bırakmadığı gibi aynı zamanda bronzluk sağlayan tonları da bulunuyor. Kuru bir sünger yardımıyla cilde sürülüyor.

Nasıl süreceksiniz?
1- Fondöteni sürmeden önce cildinizi nemlendirmelisiniz. Böylece deriye kaybettiği doğal nemi kazandırmış olursunuz.
2- Fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altina doğru düzgünce yayın. İnce bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin böylece ciltte kalınlık yapmaz ve daha doğal bir görünüm elde edersiniz.
3- Fondöteninizi seçerken ten renginize, gözlerinize, saç renginize uygun olan bir ürünü seçmelisiniz. İdeal renk ise ten renginizden çok az daha açık olandır. Ayrıca cildinizi olduğundan daha koyu gösteren bir fondöten yüzdeki kırışıklıkların daha da belirginleşmesine yol açtığından bundan kaçınmalısınız.
4- Fondöten satın alırken ürünü boğazınızda veya kolunuzun alt kısmında deneyin. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız kendi ten renginizden bir ton açık olan ürünü seçin.

Bunları deneyin!

  • Fondötenin ardından cildi biraz aydınlatmak isterseniz göz ve burun kanatlarının altındaki koyu kısımları yüzünüze sürdüğünüz fondötenden iki ton daha açık renk fondötenle oluşturabilirsiniz.
  • Fondöteniniz ciltte parlama yapıyorsa matlaştırmak için bir pamuk veya kuru bir sünger parçası ile yüzünüze hafifçe bastırarak bir miktar toz pudra sürün ve fazlasını başka bir süngerle alın.
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar