Kategori | Sağlık Konuları

Cesareti arttırmak için yapılacaklar

Cesaretinizi yitirdiğiniz an, oturun ve önünüze bir parça kâğıt koyun. Özel bir probleminiz varsa tüm ayrıntılarıyla kâğıdın bir yüzüne yazın. Sonra öbür tarafına mümkün olan tüm çözümleri yazın. Aklınızı fikirlerin gelmesi için açın. Aklınıza gelen çözüm imkânsız gibi görünse de yazın. (İmkânsız çözümün yanıt olabildiğini çok gördüm) Dikkat yanıtlar üzerinde yoğunlaştı mı, güç problemden uzaklaştırılır ve yanıtlar görünür.

Sonra başka bir kâğıt alin ve hayatınızdaki cesaret verici her şeyi yazın (kazançlarınız, arkadaşlarınız, yetenekleriniz vs.) Artık bitti deyinceye kadar yazın. Hayatınızdaki cesaret kırıcı şeylerin tümünü de kâğıdın öbür yüzüne yazın. Hepsini boşaltın. Bunu yaptıktan sonra cesaret kırıcı şeyleri sıraladığınız taraftakileri birer birer çizin ve ‘Bununla işim bitti! Hakkımdaki gerçek bu değil’ deyin.

Simdi tüm dikkatinizi hayatınızdaki cesaret verici şeylere yoğunlaştırın. Dikkatimizi verdiğimiz şeyler gelişir, büyür. Dikkatimizi iyiye, olumluya ve doğruya yöneltirsek yaşadıklarımız bunlar olur. Bunu asla unutmayın.

Cesaretimi yitirmeyi reddediyorum. Her duruma göğüs gerecek bilgelik tam içimde. Doğru secimler yapmak için yönetiliyor ve yönlendiriliyorum. İçimdeki Kusursuz Güç ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı biliyor. Hiç bir şeyin onun için imkânsız olmadığı Güç içimde. Yaptığım her şeyde içimdeki Kusursuz Güç’e güveniyorum.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar