Kategori | Sağlık Konuları

Çikolatanın faydaları nelerdir?

Çikolata ile ilgili bazı insanlar yanış düşüncedeler. Bu yüzden ne kadar da zor olsa ondan uzak durmaya çalışırlar. Ama aslında onun ne kadar faydalı olduğunu bilseniz hiç vazgeçmeyeceğiniz bir besine dönüşecektir. Yapılan bir İtalyan araştırmasına göre, haftada üç kere küçük bir parça bitter çikolata yemek kalp krizi ve felç riskini oldukça azaltıyor.

Bitter çikolata arterleri temizler ve kalp krizi ve felç riskini uzak tutar. Aslında bitter çikolatanın kalp ve damarların sağlığı için iyi geldiği haberi hiç de yeni değildir. Ama tabi ki, bitter çikolatanın faydalı olduğunu düşünerek aşırıya kaçmanız tavsiye edilmiyor. Bu doğru olmaz ve kötü sonuçlara getirebilir. Sabahtan akşama kadar tavsiye edilen çikolata miktarı yaklaşık 7 gramdır. Asla aşırıya kaçmayın. Aksi takdirde bu, yüksek kalori almanıza neden olur.

Bu sonuca varmak için araştırmacılar sağlıklı bir kardiyovasküler sisteme sahip olan 5 bin kişinin C- reaktif protein düzeylerini ölçtüler. Sonuca göre düzenli olarak bitter çikolata tüketen insanlarda yemeyenlere kıyaslamada % 18 kardiyovasküler sistemin daha az risk altında olduğu ortaya çıkmıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

2 Yorum to “Çikolatanın faydaları nelerdir?”

  1. serkan şentay dedi ki:

    ben de yemek istiyorum

  2. beyaz dedi ki:

    Çikolata dayanilmazzzz kokusu mütisşsssş:-)

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar