Kategori | Cilt Bakımı

Cilt bakımını evde uygulamak

Cilt bakımını evde uygulamak

Cilt bakımı

Cilt temizleyicileri cilt tipine göre ayrılır. Yaz ve kış farklı temizleyiciler kullanılmaz. Yalnızca yazın güneşin etkisini azaltan UVA, UVB sistemli su bazlı ve koruyuculu nemlendiriciler kullanılır. Yazın çok hafif makyaj yapıldığından temizleme daha rahat yapılır.

Cilt bakımını evde uygulamak çok kolaydır. Makyaj yapın veya yapmayın, her gün cildinizi temizlemeniz gerekir. Sabah yüzünüzü cildinize uygun bir sabun veya süt ile yıkayın. Çünkü sabaha kadar hücre yenilenmesi olduğundan cilt fazla artıkları atar ve hafif bir yağlanma görülür. Yüzü en iyi şekilde temizlemenin yolu, yüz temizliği için özel hazırlanmış ve cildi kurutmayan sabun veya süt ile yıkamaktır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra iyice kurulayın ve tonikle gözenekleri sıkılaştırın. Hafif su bazlı bir nemlendirici cildinizi güneş, soğuk hava, sigara dumanı vs. gibi dış etkenlerden korur.

Bu işlemleri sabah-akşam tekrarlayın. Haftada bir kez de banyodan sonra yüzünüze iyi bir bakım yapın. Yüzünüze önce kum peeling uygulayın. Daha sonra siyah noktaları temizleyin. Üzerine bir maske uygulayın. Bunun için de cildinize uygun bir maskeyi tercih edin. (Evde doğal ürünlerden hazırladığınız bir maske olabilir. Örneğin bal, cilt için kolaylıkla kullanabileceğiniz bir maskedir. Yoğurt da aynı işlemi görecektir) Daha sonra da tonik ve nemlendiriciyi uygulayın. Göreceksiniz cildiniz daha sağlıklı ve canlı olacaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar