Kategori | Güzellik

Cilt güzelliğine neler etki eder?

Cildimiz bizim için önemlidir. Ona her zaman çok dikkatli bir şekilde bakmalı ve cildimizin güzelliği için büyük bir uğraşın içinde olmamız gerekmektir. Birçok insan cilt sorunları yaşanarak cilt güzelliğini kaybedebilmektedir. Ancak bilinmelidir ki cilt sorunları durduk yerde oluşmaz. Cilt sorunlarına oluşacak bir çok neden bulunmaktadır. Bu yanlışlar cildimizin derisini daha kötü gösterebilir ve farklı sorunlar yaşatabilir. İşte o sorunlar;

1. Makyaj ile yatmak – Cildimiz için en zararlı olan şeylerden birisi budur. Sağlıklı bir cilt istiyorsak mutlaka yatmadan önce cildimizde ki makyajı temizlemeliyiz. Çünkü makyaj gece boyunca cildin nefes almasının önüne geçerek cildimizi yaşlandırabilir.

2. Makyaj malzemeleri – Bu konu en çok hata yapılan konular arasındadır. Hiç bir kozmetik ürünün kapağı açılması ile 12 ay’a kadar bitmesi gerekmektedir.12 aydan sonra kullanılan kozmetik ürünleri cildiniz için facialar oluşturabilir.

3. Üst üste makyaj yapmak – Makyajınız varken o makyaj üzerine yenileme yapmak adı altında yapılan makyaj cildinizin en büyük düşmanı olacaktır. Cildinize bundan daha kötü bir şey yapamazsınız. Deride bu makyaj kuruma yapar ve cilt sorunları yaşatır. Yüzünüzü tamamen temizledikten sonra yeni bir makyaj için ayna karşısına geçebilirsiniz.

5. Kirlenmiş makyaj fırçaları kullanmayın – Çok eskiden aldığınız ve atmadığınız makyaj fırçalarını sandığınız da saklamayın. Çünkü eski makyaj fırçaları yüzünüze zarar verebilecek yapıda olabilir. Makyaj fırçalarınızı haftada bir kez mutlaka ama mutlaka yıkamalısınız. Çünkü yapacağınız makyajlar da en önemli işlevi gören makyaj fırçalarıdır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar