Kategori | Cilt Bakımı

Cilt nasıl temizlenmeli?

Cilt temizlemesi için bir kaç öneri;

Yumurta ile yağ temizleme işi için en sık kullanılan ve olumlu sonuç alınan yöntemlerdir. Bunun haricinde her ikisinin de bütün cilt çeşitlerine uyabilmek gibi bir avantajları vardır.

Yağ işlemi şu şekilde yapılmalıdır;

Bir parça tereyağını, veya margarini derinize, yukarıya doğru, hafif hareketlerle sürün. Bir kaç saniye sonra, yumu­şak bir bez veya tuvalet kağıdıyla, yine aşağıdan yukarıya ol­mak üzere yağı silin. Alnınıza, burnunuza ve çenenize iyice bastırın, yalnız gözlerinizin çevresinde daha yumuşak ve buru­na doğru açılan hareketler yapmanız gerekmektedir. Bu metod, su ve sabunun etki edemediği siyah noktaları (cilt kurdu) ayık­laması bakımından çok faydalıdır.

Yumurta işlemi ise şu şekilde yapılmalıdır;

İçinde lecithin bulunan yumurta sarısı, çok yararlı bir sıvı olup, cildi hem temizler, hem de besler. Bir kadın, derisini her gün yumurta sarısı ile temizlerse, yaşlansa bile cildi teptaze kalır. 2 Çay kaşığı yağa (tercihen badem yağı) eklenen bir yumurta sarısıyla elde edeceğiniz karışım size en azından 3-4 gün gider. Yalnız serin yerde korunmalıdır. Cildiniz yağlıysa, bu karışıma bir kaç damla limon, veya salatalık suyu ekleyin. Bu kremi yüzünüze, burnunuza sürdükten sonra bir kaç daki­ka bekleyin, sonra içine bir parça bikarbonat dö sud atılmış, ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar