Kategori | Bebeğim

Çocuğunuzu Gripten Koruyun

Kış mevsiminin salgın hastalıklarından birisi olan gripten çocuğunuzu korumak istiyorsanız bebek sağlığı önerilerimize kulak asın.

Bir Kat Fazla Giydirin :

 

Gripten Koruyun

Çocuğunuzun bebek gribi olmaması ve vücut direncinin düşmemesi için sokağa çıkarken kıyafetlerinin yeteri kadar kalın olmasına dikkat edin. Özellikle dışarıdayken soğuktan korunmak için bebeğinizi kat kat giydirmek, kalın bir kat giydirmekten ısı izolasyonu açısından daha sağlıklı. Bunun yanında bebeklerin daha çok kafa kısmında sıcaklık kaybı olduğundan, başını örtmeyi unutmayın.

Atkısını Haftada İki Kez Yıkayın :

Hijyenik olmayan atkılarda yer alan virüs ya da mikroplar ağız ve burun yoluyla vücuda yayılarak hastalığa yol açabiliyor. Bu sebeple yere düşen veya hijyenik olmayan ya da hasta bir kişiyle temas eden atkıyı çocuğunuzun boynuna takmayınız.

Ayrıca  bebekleri gripten korumak ve gribin bulaşmasını önlemek için; atkıyı en az iki, üç günde bir yıkamaya özen gösterin.

El Hijyenine Dikkat Edin :

Çocuğunuzun ellerini antimikrobiyal içermeyen normal bir sabunla sık sık yıkayın. Ellerini yıkayacak yaşa gelmişse, bunu alışkanlık haline getirmesini sağlayın. El kurulama işleminde ortak havlu kullanmamaya dikkat edin.

C Vitamini Takviye Edin :

Yapılan çalışmalarda, C vitaminin üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmada ve gripten korunma da yararlı olabileceği, ancak enfeksiyon oluştuktan sonra fayda sağlamadığı ortaya konulmuştur. Bebekler günlük 15-20 mg. ergenler ise 75 mg. C vitamini almalılar. Bu bebeklerden günlük bir mandalinaya, orta boy bir ergende bir portakala denk düşüyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar