Kategori | Sağlık Konuları

Çorabın tarihçesinden

Eski Mısır’da soğuktan korunmak amacıyla kullanılan çorabın günümüzdeki amacı artık farklı. Özellikle kadınların vücutlarının üçte birlik kısımları için düşündükleri külotlu çoraplara ne kadar önem verdikleri 1940 yılında piyasaya sürülen naylon çorabın 4 günde 4 milyon adet satması ile zaten anlaşılıyor. Fakat kadınların bu mutlulukları 2. Dünya Savaşı’nın patlak vermesiyle sekteye uğruyor, işte o dönemlerde müthiş kadın zekası ile kadınlar çorap görüntüsünü bacaklarını kömürler ve göz kalemleri ile boyayarak ve desenler çizerek veriyorlar.

2. Dünya Savaşı bittikten sonra ise çorap savaşları başlıyor. Savaş sonrası kadınlar bir çift naylon çorap alabilmek için birbirlerini ezmeye, saatlerce yağmur altında sıra beklemeyi göze alıyorlar. Çorabın ikinci sıçraması ise 1959 yılında Lycra’nın keşfedilmesi ile yaşanıyordu. 1960’lardan sonra ise artık çorap moda olmaktan çıkıp kadının ihtiyacı haline geliyordu. Bugün ise çorap dünyası kadına sonsuz bir yelpaze sunuyor.

Yeni koleksiyonlarını açan çorap firmaları selüliti yok edenden, popo kaldıranlara, istediğiniz beden, renk ve desen seçeneğine kadar türlü alternatifi kadının beğenisine sunuyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar