Kategori | Güzellik

Daha genç görünmek için ne yapılabilir?

guzellikİnsan yaşlandığı zaman yaşlanmamak için birçok çabanın içerisine girer. Yaşlanmanın ilk olarak görüldüğü yerlerden biri ise yüzümüzdür. Yüzün çabuk yaşlanmasının nedenleri arasında ise genetik olan konular vardır. Genetik olan faktörleri kontrol altına alınması olacak bir konu değil ancak kontrol altına alabileceğimiz konular da var. Bunlar; kolajen ve elastin. Bu elastini derinin altında bulunan bir bant gibi görebiliriz. Cildimizin aşağı ve yukarı bütün hareketlerini kontrol altına alır.

Yaşımız her geçen gün ilerlemesi ile birlikte  kolajen ve elastin gittikçe işlevini yitirmeye başlar. İşlevlerini yitirdikleri zaman ise cildiniz de yaşlanma konusunda hızlı bir ilerleme dönemine doğru giriş başlamaktadır. Bunun içindir ki cildin normal beslenme yapması ve cilt kaslarının çalışması oldukça önemli bir konudur. Cilt beslenmesi için a, c ve e vitaminleri cilt beslenmesi konusunda büyük bir ilaç gibi önem taşıyan etkenler arasındadır. Bu yüzden bu vitaminleri vücudumuza almalı ve cildimizin de korunmasına yardımcı olmalıyız. Bu sayede yaşlanmanın önüne geçme konusunda doğru adımlar atmış olabiliriz.

Doğal olarak yaşlanma nasıl engellenir?

İnsanlar genç görünmek için çok fazla paralar ödüyorlar ancak bunlara hiç gerek yok. Doğal yollar ile bu konuların üstesinden gelebiliriz. Doğal olarak evde yapacağımız etkili yöntemler ile bu konuda hızlı şekilde ilerleyebiliriz. Ve bu sayede daha genç bir cilt sahibi olabiliriz. Bunun için aşağıdaki peeling’i deneyebilirsiniz.

Gençleştirici peeling

1 yemek kaşığı şeker

1 çay kaşığı zeytinyağı

Zeytinyağını şeker ile ilk olarak karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra yüzümüze yavaş yavaş sürmeye başlıyoruz. Sürerken yüzümüze birkaç dakika masaj yapıyoruz. Daha sonra yüzü ılık su ile yıkıyoruz. Şeker yüzümüzü yumuşatacak, zeytinyağı ise yüzümüzde nemlendirme yaparak cildimizin gençleştirilmesi için önemli katkı verecektir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar