Kategori | Saç Bakımı

Diyet Yaparken Şaç Dökülmesini Önlemek İçin Öneriler

Diyet Yaparken Şaç Dökülmesi

Diyet Yaparken Şaç Dökülmesi

Diyet yapan bayanlara saç sağlığını korumak için öneriler

Dengeli beslenerek hem kendi sağlığınızı hem de saçlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Bunun için öncelikle B grubu vitaminlerin bulunduğu tahıl ve süt ürünlerine beslenmenizde mutlaka yer vermeli, ayrıca çinko içeren deniz ürünlerini, folik asit ve demir içeren koyu yapraklı sebzeleri ve protein içeriği ile zengin baklagilleri tüketmeniz önerilir.

B vitamini saç tellerinin güçlenmesi için büyük ölçüde destek sağlıyor. Biyotin saçlar için mükemmel bir kaynak. A ve C vitamini takviyesiyle nemlendirici ve parlaklık artırıcı etkiyi saçlarınızda hissedebilirsiniz. Omega 3 yağ asidi, çinko ve demir içeren besinler de tüketmeye özen gösterilmesi gerekenlerden.

Saç yapısı için gerekli olan proteinin azalması durumunda saç oluşumu durabilir. Böyle bir beslenme düzenine geçerseniz bir kaç ay içerisinde saç ömrünüz kısalıp saç dökülmesi sorunu başlıyor. Öncelikle beslenme içeriğinize dikkat ettikten sonra, saçlarınıza düzenli bakım yapabileceğiniz saç bakım ürünleriyle saç köklerinize destek verebilirsiniz. Ayrıca, saç bakım ürünlerinde bitkisel içerikli olanları kullanmaya dikkat etmek gerekiyor ve bitkisel vitamin takviyesi olan ürünlerden özellikle saç dökülmesine odaklanan ürünleri kullanmak önemlidir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar