Kategori | Cilt Bakımı

Doğal Selülit Giderici Tedavi Yöntemleri

Doğal selülit tedavisi

Kadınların yüzde 85’i selülit probleminden müzdariptir. Bu problemi aşmak için büyük bütçeleri de ortaya dökmekten çekinmezler. Doğada herşeyin bir çaresi olduğunu bilen bayanlar ise doğal güzellik ürünleri veya doğal bakım ürünleri ile kısa bir sürede bu problemi alt etmeyi başarabilmektedir. Hem de çok cüzzi ücretler karşılığında!

Selülitin ortaya çıkışı ve gelişimi hakkında biraz bilgi verecek olursak; Kalçalardaki ilk çukurlar genellikle 30 yaş civarında belirir. Daha az hareketli yaşam tarzı, portakal kabuğu görünümünü hızlandırır.

Kalifornia’lı dermatolog Shamban, 30’lu yaşlardaki kadınların genelde masa başında çalıştığını ve egzersize fazla zaman ayırmadığını söylüyor. Bu probleme ek olarak yavaşlayan kolajen üretimi, cildin incelmesine ve selülitin daha belirgin hale gelmesine neden oluyor. Böylece doğal güzellikten uzak bir hal alıyorsunuz.

Doğal güzellik için selüliti önleyin!

No More Cellulite kitabının yazarlarından Doktor Wayne Westcott, kardiyo egzersizinin ( Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, hafif tempoda ve devamlı olarak sürdürülen egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo egzersizi denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir. ) yanı sıra bacak egzersizlerini de yapmanızı öneriyor. “Haftada üç veya dört kez spor yaparsanız vücudunuzu kısa sürede biçimlendirip yağ yakarsınız. ” diyor.

Sürekli olarak kilo verip geri kilo almana sebep olan diyetlerden uzak durmalısınız. Yoksa cildi kaslarınıza bağlayan dokuların esnemesine neden olursunuz. Esneyen dokular, kalçadaki yağ öbeklerini tutmakta zorlanır. Buda vücudunuzda biçimsiz bir görünüme yol açar.

Selülitten kurtulmak için sihirli bir formül henüz keşfedilmedi. Dr. Shamban, güzellik ürünü olan selülit kremlerini daha etkili bir hale getirmek için, bu güzellik ürünlerini Elizabeth Arden Ceramida Plumb Perfect Ultra Lift and Firm Moisture Cream ( 275 tl ) gibi, içeriğinde retinol bulunan ürünlerle beraber kullanmanı tavsiye ediyor.

“Retinoller kolajen üretimini tetikliyor.” diyor.

Bazı uzmanlar, dermatolog ofisinde ya da sporda uygulanan selülit tedavisinin geçici bir süre rahatlama sağlayabildiğini söylüyor. Bacak ve karından basınçla yağ atılımını sağlayan Presso Terapi ve yoğun yağlanma tedavisi olarak bilinen Ultrason Terapi gibi uygulamalar deneyebilirsiniz.

Selilütten Doğal ürünler ile kurtulmak mümkün mü?

Tabii ki her fizyolojide farklı sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Fakat genelleme yapacak olursak doğal güzellik ürünleri, doğal maskeler ve bakım ürünleri ile selülitten kurtulmak mümkündür diyebiliriz.

Örnek olarak doğal bir bakım yöntemi;

Selülit tedavisinde sık kullanılan doğal yöntemlerden birisi; Vücudu ısı kaybı yaşamayacak şekilde özel bir bez ile sarmalamaktır. Uzun süre sıcak altında kalan sorunlı bölgelerde düzelme faaliyetleri gözlemlenmiştir. Beyaz kil bu örtü malzemesi olarak kullanılanların en etkilisidir.

Sirke maskesi ;

Yine doğal güzellik ürünleri arasında yer alan elma sirkesiyle uygulayabileceğiniz bir yöntem.

Su ile elma sirkesini eşit miktarda karıştırdıktan sonra karışıma, nane, limon yağı ve biberiye yağı eklenir. Ortaya çıkan karışımı sorunlu bölgeye sürüp üzerini streç film veya poşet ile kapatın. Daha sonra bölge üzerini pike veya battaniye benzeri bir örtüyle örtün. Yaklaşık 45 dakika bekleyin. Daha sonra bölgeyi güzelce yıkayıp nemlendirici kremle bakım yapın.

Bu maddelerden birine alerjiniz var ise kesinlikle uygulamayın. Doğal güzellik elde etmek için sağlığınızdan olmanız en son istediğimiz şeydir. Mutlaka bir uzmanla görüşün ve konu hakkında bilgiler edinin.

Maskeyi abartmayacak şekilde iki haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Sağlıklı, bakımlı ve doğal güzelliğe sahip bir bedene kavuşmanız dileğiyle…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar