Kategori | Genel

Doğru Far Kullanımı

Gözlerinizin üzerine hangi rengi kullanırsanız kullanın, göz renginizi bastırmamasına dikkat edin. Göz renginizin tonunu veya zıttını kullanarak gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Göz kapağınıza önce açık renk bir far ile baz yapın. Bazın üzerini kirpik diplerinden başlayarak, daha koyu bir far ile gölgelendirin.

Küçük Gözlergöz farı
Gözün dış köşelerini renklendirerek daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Kıvrım yerine kadar, tüm göz kapağına açık renk bir far uygulayın. Kıvrımın dış üçte birine koyu renk bir far ile gölge yapın ve iki rengi fırça yardımıyla karıştırarak sert hatları yumuşatın. Kirpiklerin dışını göz kalemi ile belirginleştirin.

Birbirine Yakın Gözler
İç köşeden göz kapağının ortasına kadar daha açık, ortadan kenara kadar ise daha koyu renk bir far kullanın. Genişliği artırmak için rimeli kirpiklerin şakaklara yakın tarafına daha yoğun sürün.

Ayrık Gözler
Koyu renk bir farı gözlerin iç köşelerine ve burun köprüsünün kenarına sürün. Göz kapaklarının dış kısmında gölgeyi hafifletin, kaş altının dış kısmını belirginleştirin.

Çıkık Gözler
Göz kapaklarının üzerine koyu, göz çukurunun altına ise açık renk bir far uygulayın. Kaşların altını belirginleştirin. Göz kapağına, kirpiklerin dibine göz kalemi uygulayın.

Derin Yerleşik Gözler
Tüm göz kapağının üzerine doğal renkte bir far sürün. Sonra bu fardan bir veya iki ton koyusunu kıvrım yerinin hemen üzerine, iç köşeden dışarıya doğru uygulayın.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar