Kategori | Beslenme, Uzmanlar

Dr. Ayça Kaya’dan yağ yaktıran besinler

9 Şubat 2014 tarihli Doktorum programına konuk olan Dr. Ayça Kaya zayıflamak isteyenlere bazı önerilerde bulundu ve yağ yaktıran, tok tutan besinlerin listesine yer verdi. Bu yazımızda bu besinleri ve açıklamalarını sizler için biraraya getirdi. İşye yağ yaktıran ve tok tutan besinlerin listesi.

Yağ yaktıran besinler

Yeşil çay: Tokluk hissi verir. Kilo verme konusunda yarımcı olan çaydır. Günde 2 fincan limonla birlikte içmeniz tavsiye edilir.

Acı kırmızı biber: Metabolizma hızını artırır. İçerisinde yağ yakıcı madde bulunuyor. Mide , bağırsak ve hemoroid probleminiz yoksa yağ yakmak için yemeklerinize kırmızı biber ekleyebilirsiniz.

Kivi: C vitamini deposudur. C vitamini deyince akla gelen portakal ve mandalinadan daha fazla C vitamini içeriyor. Yağları yakmak için ve metabolizmayı hızlandırmak için günde 1-2 adet yenilebilir.

Yoğurt: Günlük sütten yapacağınız kendi yoğurdunuz ya da doğal sütten yapacağınız yoğurt tavsiye edilir. Göbek yaplarını eritmek için iyi bir besindir. Her yemeğinizin yanına yoğurt koymaya çalışın. (Eğer kansızlığınız varsa yemeklerle değil ara öğünde tüketin)

Su: Günde 8-12 bardak arasında içilebilir.

Dr. Ayça Kaya'dan yağ yaktıran besinler

Tok tutan yiyecekler

Proteinler: Et, tavuk, balık, yumurta, peynir gibi besinler. Tek yönlü diyetler önerilmiyor.

Kahve: Kafein metabolizmayı çalıştırır. Sütlü kahve önerilir.

Kabak: Yazın beyaz kabak, kışın kırmızı kabak kullanılabilir. Çorba, püre ve salata olarak tüketilebilir. Tam bir lif deposudur. Mutlaka sofralarınızda bulundurun.

Lahana: Kapsülleri önerilmiyor, çünkü içeriği bilinmeyebilir. Lahananın tazesini kullanabilirsiniz. Çiğ veya yemeklerde kullanılabilir.

Yulaf kepeği: Tok tutması için bir yiyeceğiniz lif oranı yüksek olmalıdır. Yulaf kepeği tam bir lif kaynağıdır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar