Kategori | Zayıflama

Dr. Murat Topoğlu ve Mavi Yeşil

Dr. Murat Topoğlu meslek yaşantısında binlerce insanı tedavi etmiş. Ancak Murat Topoğlu denildiği zaman akla gelen en önemli şey aralarında pek çok ünlünün de bulunduğu insanları filinta gibi zayıflatması. Tabii bu arada son yıllarda hastalarına daha iyi yardımcı olabilmek için kurduğu Mavi – Yeşil light ürünleri de unutmamak lazım.

1996 yılının Aralık ayında kurulan Mavi – Yeşil adını Murat Topoğlu ve eşi Hülya Topoğlu’nun gözlerinin renginden almış. Firma 1996 yılında kurulsa da tam iki yıl hazırlık evresinden geçmiş. Bu dönemde Topoğlu çifti Amerika, Fransa ve İspanya’da araştırmalarda bulunmuşlar. İlk başlarda mısır çerezi ve bisküvi çeşitleri olan Mavi – Yeşil, ürün yelpazesine kısa zamanda farklı farklı ürünler katmış. Şimdi Mavi – Yeşil’in beyaz peynirden kaşar peynirine, reçel serisinden pizza kraker ve kakaolu ve vanilyalı keke kadar damak tadınızı bayram ettiren pek çok ürünü var. Önümüzdeki aylarda ise, kakao, çilek ve muz aromalı pudingler ile sakız muhallebisi raflardaki ve gönüllerdeki yerini alacak. Bir de nugat çikolataları var ki tadı normal çikolatalardan farksız. Kış aylarında arkadaşlarınız sıcak çikolatalarını veya capuçinolarını yudumlarken siz de artık onlara melül melül bakmayacaksınız. Çünkü Mavi – Yeşil Light Sıcak Çikolata ve Light Capuçinolarınızı kalori derdini düşünmeden yudumlayabileceksiniz.

Piyasada light ürün adı altında pek çok marka olsa da Dr. Murat Topoğlu bir ürünün gerçek anlamda light olabilmesi için enerjisinin en az yüzde 25 azaltılması gerektiğini söylüyor. Zaten bu anlamda Mavi Yeşil’in ürünleri hem Sağlık bakanlığı tarafından onaylı hem de belgesine sahip yerlerde üretiliyor.

Mavi – Yeşil diyeti

Sabah
* 5 adet Mavi – yeşil tarçınlı bisküvi (yarım dilim ekmeğe eşit kalori – 65)
* 2 kibrit kutusu büyüklüğünde Mavi – Yeşil Light beyaz veya kaşar peynir (Fırında bisküvi üzerine peynir konulabilir – 168 – 205 kalori)
* 1 domates
(14 kalori) ve salatalık
Ara öğün
* 1 meyve

Öğlen
* 1 çeşit sebze (ıspanak veya pazı) haşlanır, üzerine 1/2 çay bardağı rendelenmiş Mavi – Yeşil Light Beyaz Peynir konur ve fırına verilir.
* Yarım su bardağı Beyaz Peynir ezilir, 1 veya 2 adet yumurtayla beraber teflonda omlet yapılır. Arzu edilirse domates, kuru soğan, yeşil biber ilave edilir)

İkindi
1. Seçenek: 1/2 Mavi – Yeşil Light Çubuk Kraker yanında bir kibrit kutusu kaşar peyniri isteğe bağlı domates, salatalık, yeşil biber alınabilir.
2. Seçenek: Çay saatinde yarım paket Mavi – Yeşil Light Kurabiye ile 1 adet armut, muz yenilebilir.

Akşam
1. Seçenek: Başlangıç olarak 2 adet kabak ortadan kesilip içleri oyularak haşlanır, sonra ezilmiş Mavi – Yeşil Peynir ve maydanoz – dere otu karışımı içlerine doldurulur. Üstüne Mavi – Yeşil Light Kaşar peyniri rendelenir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar