Kategori | Sağlık Konuları

Egzersiz Yapmak

Kimler egzersiz yapabilir?

Modern toplumlarda yaşlı insanlar fizik eylemleri gerçekleştirmekten korunmaktadırlar. Bu durum her ne kadar insancıl görünüyor olsa bile insanların daha sağlıklı yaşamalarını engellemektedir.

Yine yapılan araştırmalar her yaş grubundaki erişkinlerin egzersiz yapmakla sağlıklı olmalarını artırdıklarını göstermiştir. Kural olarak insan ne kadar yaşlı olursa olsun mümkün olduğu kadar aktif kalmalıdır.

Egzersizle neler elde edilebilir?

Egzersizin faydalı olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir. Ancak bugüne kadar genellikle yaşlı insanlar bu tablonun dışında tutulmuşlardır. Ancak yapılan çalışmalar yaşlı insanların da egzersizden çok fayda sağlayabileceklerini ve yapmamanın onlara çok fazla şey kaybettirebileceğini göstermektedir.

Egzersiz sadece bağımsız olup belirli eylemleri gerçekleştirebilen kişiler için değildir. Çalışmalar 90 ve üstündeki insanların bile kendilerine uygun egzersizlerle çok şey kazanabileceklerini ya da ellerindekini koruyabileceklerini göstermektedir. Fizik olarak aktif kalmak ve düzenli egzersizler yapmak insanlar yaşlandıkça bazı hastalıkların ve rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engelleyebilir ya da en azından geciktirebilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar