Kategori | Sağlık Konuları

El gençleştirme

İnsanda yaşlanmanın en belirgin olduğu yerler özellikle yüz ve ellerdir. Yıllar, yüz kadar ellerde de güneş ışınlarının ve çevre koşullarının etkilerini gösterir. El sırtı gibi belirli bölgelere yağ enjeksiyonu bu görünümü düzeltebilir.

Yağ enjeksiyonu ile ellerdeki kırışıklıklar yumuşatılabilir, belirgin damar ve tendonlar (kas kirişleri) gizlenebilir ve büyük görünen eklemler daha az belirgin hale getirilebilir. Yaşla birlikte azalmış olan yumuşak dokunun yeniden yerine konulmasıyla daha genç bir görünüm elde edilmiş olur.

Ayrıca ellerde oluşmuş olan güneşe bağlı yaşlılık lekeleri de hafif kimyasal soyucular veya laserle giderilebilir.

El gençleştirme düşünüyorsanız
Burada yazılanlar bu girişimin ne zaman yardımcı olabileceği, nasıl uygulandığı ve ne tür sonuçlar bekleyebileceğiniz hakkında temel bir bilgi verecektir. Burada yazılanlar tüm sorularınıza yanıt veremez, çünkü büyük bir çoğunluğu kişiye özgüdür. Lütfen anlamadığınız konular hakkında doktorunuza danışınız.

El gençleştirmeye en uygun adaylar
Özellikle yaşlanmanın bir sonucu olarak ellerindeki damarlar ve/veya tendonlar (kas kirişleri) belirginleşir ve el derisi gevşer.

Ameliyat

Bu işlem için öncelikle vücudun başka bir bölgesinden (sıklıkla göbek çevresi veya baldır içleri gibi) yağ dokusu enjektör yardımıyla alınır.

Alınan yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra el sırtında bilek seviyesinde yapılan birkaç adet küçük kesiden yine enjektör yardımıyla girilerek el sırtında deri ile damar ve tendonların arasındaki bölgeye verilir. Yağlar bir kumaş dokusunda olduğu gibi ağ oluşturacak şekilde verilir. Ortalama bir el için 10-25cc yağ enjekte edilir.

İşlem bittikten sonra kesiler küçük yara bantları ile kapatılır ve el sırtına pansuman uygulanır.

Ameliyatınızdan sonra
Ellerde görülebilecek şişlik ve morarmaları en aza indirebilmek için 48 saat süre ile soğuk kompres uygulanması ve ellerin yüksekte tutulması önerilir.

Normale geri dönüş
Genellikle ameliyattan bir gün sonra herhangi bir ağrınız kalmayacaktır. Ancak özellikle el sırtında uyuşukluk veya hissizlik olabilir. Bir hafta içinde bu şikayetlerde önemli ölçüde azalmaya başlayacaktır.

Yeni görünümünüz
Bu ameliyattan sonra ellerinizdeki damar ve tendonların görünür olması kaybolmuş, ellerinizde yeniden genç bir eldeki dolgunluk ve gerginlik sağlanmış olabilecektir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar