Kategori | Sağlık Konuları

Elmacık kemiği çıkıklaştırma

Kimilerinde elmacık kemiklerinin doğal olması gereken çıkıklığı olmayabilir. Bu nedenle burun olduğundan daha büyük görünebilir ya da yüz ince ve dar belirebilir. Elmacık kemiklerinin belirgin olması yüzyıllardır çeşitli toplumlarda hep güzel olarak algılanagelmiştir.

Elmacık kemiği çıkıklaştırma düşünüyorsanız
Burada yazılanlar bu girişimin ne zaman yardımcı olabileceği, nasıl uygulandığı ve ne tür sonuçlar bekleyebileceğiniz hakkında temel bir bilgi verecektir. Burada yazılanlar tüm sorularınıza yanıt veremez, çünkü büyük bir çoğunluğu kişiye özgüdür. Lütfen anlamadığınız konular hakkında doktorunuza danışınız.

Elmacık kemiği çıkıklaştırmaya en uygun adaylar
Eğer fiziksel ve ruhsal sağlığınız yerinde ise, gerçekçi beklentileriniz varsa, deriniz elastikiyetini koruyorsa uygun bir aday olabilirsiniz.

Bu girişim, görünümünüzü ve kendinize güveninizi artırabilir. Ancak idealinizi kazanmanızı veya insanların size farklı davranmalarını sağlayamayabilir. Cerrahiye karar vermeden önce beklentilerinizin neler olduğunu dikkatlice düşünün ve doktorunuzla tartışın.

Ameliyat

Elmacık kemiklerini çıkıklaştırmak için sentetik veya biyolojik implantlar elmacık kemiklerinin üzerine yerleştirilmektedir.

Kesi yerleri
Coronal: bu eski ve bugün az kullanılan yöntemdir. Ancak aynı anda alın germe de uygulanmakta ise tercih edilebilir. Burada saç çizgisinin birkaç cm gerisinde kesi yapılmaktadır.
Subsilier: alt göz kapağı serbest kenarındaki kirpiklerin hemen bir iki mm altında yapılan kesidir.
Transkonjonktival: alt göz kapağının iç yüzünde yani göze bakan tarafında yapılan kesi ile girilir. Bu nedenle dışarda herhangi bir iz kalması riski sıfırdır.
Preauriküler: kulak sayvanının hemen önünde saçlı veya saçsız deride yapılan kesidir.
İntraoral: üst dudağın iç kısmının üst diş etleri ile birleştiği çizgide yapılan kesidir. Bu kesinin en büyük dezavantajı ağız içi ile ilişkili olması ve ağız içi ortamı bakteri miktarının çok fazla olması nedeniyle konulacak olan implantın kirlenmesi ve dolayısıyla enfekte olması riski vardır. Özellikle sigara içmekteyseniz veya ağız ve dişlerle ilgili herhangi bir sorununuz varsa bunu doktorunuza bildirmeniz gerekir.

İmplantın yerleştirilmesi

Malar: hemen elmacık kemiğinin üstüne yerleştirilmesidir.
Submalar: elmacık kemiğinin altına yerleştirilerek yaşlanma nedeniyle çökmüş olan yüz yumuşak dokularının desteklenmesi amaçlanır.

Nedbe kapsülü oluşması: vücuttaki herhangi bir yabancı maddenin çevresinde olduğu gibi burada da implantın çevresinde bağ dokusundan bir kapsül oluşur. Bu tamamen normal bir süreçtir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar