Evde Diş Beyazlatmak

Evde diş beyazlatmak mümkün mü? Bunun ağız sağlığına herhangi bir zararı olabilir mi?

Diş Beyazlatmak

Kişilerde diş renk tonları, aynı cilt renkleri gibi çeşitlilik gösterir. Bazı insanlar doğuştan bembeyaz dişlere sahiptirler. Bazıları ise genetik mirasları nedeniyle sarımtrak veya kirli beyaz dişlere.

Kadının hamilelik döneminde kullandığı ilaçlardan veya genç yaşlarda kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş renkleri koyulaşabilir.

Bunun yanında içtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olur.

Mükemmel bir gülümsemenin anahtarı ışıl ışıl parlayan bembeyaz dişlerdir. Dişlerin doğal renkleri her ne olursa olsun; sigara kullanımı, alkol tüketimi, çay ve kahve içimi gibi etkenlerden direk etkilenirler.

Diş beyazlatma işlemine başlamadan önce uzman bir hekime danışmak ve muayene olmak şarttır. Çünkü uygun kişiye uygun tedavi yapılması gerekir. Her insanın ayrı bir maddeye aşırı duyarlılığı olabilir. Kullanacağınız karbonat belki dişleriniz için zararlıdır? Bunu bilemezsiniz. Bu nedenle önceliğimiz doktordan yana. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

Uzman bir hekimle görüşüp evde doğal diş beyazlatma hakkında olumlu bir cevap aldıysanız size Suna Dumankaya’nın diş beyazlatma kürünü önerebiliriz.

Malzemeler :

  • 1 çay kaşığı karbonat,
  • yarım limonun suyu,
  • 2 damla zeytinyağı

Bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.

Bu yönteme benzer birçok yöntemle karşılaşabilirsiniz.  Fakat biz sağlık sitesi olarak; kendini alanında kanıtlamış bir bayanın yöntemini size sunmaktayız.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar