Kategori | Zayıflama

Fazla kilolardan kurtulmanın yolları nelerdir?

İlkbaharın gelmesi ile havalar hızlı bir şekilde ısınmaya başlıyor. Artık fazla kilolarımızdan kurtulmanın da zamanı gelmesi gerekiyor. Yaz aylarına daha fit bir durumda girmek için fazla kilolarımızdan hızlı bir şekilde kurtulmalıyız. Öncelikle kilonun en büyük arkadaşı olan tatlıyı azaltmalı hatta hayatımızdan çıkarmalıyız. Tatlı yerine canımız tatlı çektiği zaman bol lifli ve kalsiyum barındıran meyve ve sebzeler yiyebiliriz. Bu tatlı ile savaşmanın güzel yollarından birisidir. Çünkü meyvelerin içinde de oldukça tatlı ihtiyacınızı karşılayacak besinler bulunmaktadır.

kiloSiyah üzüm ile yağları hızla yakın

Siyah üzüm içerisinde ki resveratrol adlı antioksidanın, kilo almayı çok kolaylaştıran insülin ihtiyacının önüne geçmeyi saflar ve size tokluk hissi vererek yemek yemenizin önüne geçer.

Bal yiyebilirsiniz!

Şeker ihtiyacını karşılamakta zorluk çekenler için ise bal bu konuda yardıma yetişmektedir. Bal şekerli olmasına rağmen bazı araştırmaların sonucunda vücutta yağ oluşturma da daha az oluşum yaptığını ortaya çıkmıştır. Bu yüzden bal diğer şekerlere göre sizin için daha uygundur.

Uykunuza çok dikkat etmelisiniz

İnsanın en çok yağ yaktığı zamanlardan biride uykuda olduğu zamanlardır. Günde 5 saat aşağısı uyumak size çok fazla kaloriyi yakmanızdan mahrum bırakabilir.Günlük 8 saat uyku bu konuda en iyi çözümler arasında gösterilmektedir.Çünkü yapılan araştırmalar da 8 saat uyuyanların, 5 saat uyku uyuyanlara göre yüzde 55 oranında daha fazla yağ yakmaktadır.

Temiz hava şart

Kirli hava insana oksijen eksikliği getirebilir. Vücut oksijen alamadığı zaman da ise yağlanma oluşumu yaşanabilir. Bu yüzden bol bol temiz hava almaya dikkat edilmelidir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar