Kategori | Hamilelik

Gebelikte ağrıları hafifletecek egzersizler

Aşağıda size verdiğimiz egzersizler gerlip zorlanmadan ve tercihe göre hergün ve birkaç dakika yapılmalıdır. Bu hareketlerden hangisi canınızı yakarsa ne olursa olsun bırakın. Hareketlere sıcaklığı ılık olan bir odada, rahat ve bol giysiler giyerek başalayın…

Ayaklar topukları bitişik

Bir duvarın önüne oturup sırtınızı duvara dayarak ayak topuklarınızı birleştirmeniz, omurganızı uzatmanıza yarar ve aynı zamanda bu hareket zamanla kalçalarınızı harekete geçirir ve kasıklarınızın gerilmesine neden olur. Otururken belinizi duvara dümdüz dayamaya dikkat edin. Bu durumu araba kullanırken yada bir iskemleye oturduğunuzda da dikkatle uygulayın.
——————————————————————————–

L – Biçimi

Bu duruş bütün vücudunuzun güçlenmesine yayar. Aynı zamanda da esnekliğinizin artmasını sağlar. Bu duruşu almak için, bir duvarın önüne oturun. Bacaklarınız, dizleriniz ve ayaklarınızı birleştirip karnınıza doğru çekin. Omurganız dik, omuzlarınız düşük durumda yavaşça ayaklarınızı düz bir biçimde uzatın: Bir eşarpla tabanlarınızı dik tutmaya çalışın, topuklarınız yerden kesilmesin. Dizleniz bitişik, başınız dik ve karşıya bakar durumda olun.
——————————————————————————–

Kuyruk sallama
Yerde elleriniz ve dizlerinizin üstünde yürür duruma geçin: Dizlerinizin tam kalçalarınızın altında olmasına dikkat edin. Leğen bölgenizi yavaşça iki yana hareket ettirin. Her yana harekette sırayla bir kalçanıza bakın.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar