Kategori | Hamilelik

Gebelikte düşük nedenleri

Gebelikte düşük veya bebek düşürmek: “ana-rahminde oluşan embryonun, henüz 6 ayını tamamlamadan önce herhangi bir nedenden dolayı rahim tarafından dışarı atılmasıdır” diye tarif edilmiştir.

Gebelikte düşük nedenleri

Düşüğün nedenleri arasında üzüntü, keder, öfke, heyecan, darbe, aşın sıcak, korku ve aşırı soğuk, hamamda çok kalmak vs. gibi şeyler görülür.

Kendiliğinden ortaya çıkan düşüğün nedenleri: Anne adayının hastalıklı olması, yüksek bir yerden düşme,  döl yatağının kusurlu bulunması, korku, dövülme veya darbe, zayıflık, embriyonun kusurlu olması vs. gibi şeylerdir.

Kendiliğinden meydana gelen düşükler: İki kategoriye ayrılır: Embriyo henüz şekillenmeden (40 gün tamamlanmadan önce) kendiliğinden meydana gelen, yani istek dışı oluşan düşük. Cenin şekillendikten sonra (40 gün tamamlandıktan sonra) kendiliğinden meydana gelen, yine istek dışı oluşan düşük. Her iki durumda da, istek dışı olarak kendiliğinden meydana gelen düşük olayları, her ne kadar anne için tehlikeli ve zararlı ise de, dini yönden bir sorumluluğu yoktur. Çünkü herhangi bir müdahale olmaksızın kendiliğinden meydana gelmiştir. Bu da annenin elinde olmayan bir şeydir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar