Kategori | Makyaj

Gece makyajının incelikleri

Gece davetlerine katılırken ya da eğlenceli bir akşam için hazırlanırken makyajınıza daha çok dikkat etmelisiniz. Çünkü çekici kıyafet giydiğiniz için makyajınız da ona uygun olmalıdır. Giysiye uygun renklerin seçilmesi çok önemlidir.

Gece makyajı bayana özgü olan kibar ve sade özellikleri yansıtmalıdır. Göz farı göz kapaklarının kenarından yukarıya doğru sürülmelidir. Böylece, göz kenarındaki ince çizgiler saklanmış olur. Düşük göz makyajı gözleri daha yaşlı gösteriyor. Allığı elmacık kemiğinin üst bölümüne sürmek daha doğru olur. Fondöten kremden kullandığınız zaman her tarafa aynı miktarda yayılmasına dikkat edin. Yüzün bazı kısımlarında kalın krem kalıntısı olmamalıdır.

Cilt Güzellik Sırları ve Yapılacaklar

Cilt Güzellik Sırları

Yüz derisine göre renkler

Sarışın bayanlar için kahverengi tonları, gri, mavi, kumral bayanlar için kahverengi, turuncu, kırmızı, esmerler için canlı renkler: yeşil, açık mavi ve altın kahverengi renkler önerilir. Esmer derili hanımlar fondöten alırken derilerinden bir ton açık olmasına dikkat etmelidirler.

Çok açık derili hanımlar ise deriden bir ton koyu olması yolunu izlemelidirler.

Yüzünüz ve yanaklarınız kırmızı renkte olursa, koyu tonda olan kremleri kullanmalısınız.

Kuru cilde ise yoğun yağ ihtiva eden kozmetik ürünler sürmek önerilir.

Normal ciltte gözenekler küçük ve kapalı olduğu için yağı az olan kozmetik ürünler kullanılmalıdır.

Yağlı ve hassas ciltlere bakım zor olduğu için makyaj özenle ve temiz bir yerde yapılmalıdır. Makyajda çok yağlı olmayan ürünleri kullanmak gerekir. 

Parlak renklerden kullanın

Gece makyajında dikkat edilmesi diğer bir husus ışıkların renkleri solgunlaştırmamasıdır. Bunun için parlak renkler kullanarak göz kamaştırıcı makyaj yapmak gerekir.

Bu yılın gece makyajında genellikle mor, turuncu ve kahverengi renkler özel bir yer tutmaktadır. Dudaklarda ise kırmızı renk güncellik gösterecek.

Size hem günlük, hem de davetlerde kullanılabilecek basit gece makyajı sunuyoruz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar