Kategori | Diyet

Göbek yağlarından kurtulmak için ne yapmalı?

Güzel bir göbek ve deliği… Göstermenin tam vakti. Ama yağlı veya tüylü mü? O zaman o yağlardan ve tüylerden kurtulmalı.

Yaz mevsimi ile dekolte mevsimi de başladı. Göğüs, sırt, bacak derken göbek de açıldı. Ancak göbeğinize aynada bir bakmadan sakın açmayın diyoruz. Zira istenmeyen tüylerden tutun da kat kat yağlara kadar birçok sorununuz olabilir göbeğinizle ilgili. Peki göbek dekoltesi giymeden önce neler yapmalı da güzel ve sıkı bir göbeğe sahip olmalı…

Institut Natalie’den Natalie Kurt, sıkı bir göbek için öncelikle tüketilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, şunları tavsiye ediyor:

  • Fazla yağlı yemek yemeyingöbek yağları
  • Zeytinyağlı sebze yemekleri tüketin
  • Unlu mamüllerden uzak durun
  • Lifli gıdalar tüketin
  • Tuz tüketimini azaltın
  • Asitli ve kafeinli içeceklerden uzak durun

Kurt, sıkı bir göbek için yiyeceklerin yanı sıra egzersizin de çok önemli olduğunu belirterek; sırtüstü yatarak mekik çekmeyi öneriyor. Önce 25 düz mekik, ardından bacaklar havada 25 mekik daha, son olarak 25 tane ters mekik (sağ dirsek sol dize, sol dirsek sağ dize değecek şekilde).

Düz bir karın için
 
LPG Metodu: Mekanik bir masaj tekniği olup, vücuttaki local problemler için ideal bir yöntem. Sarkıklıkları ve yağları yok eden bu yöntem, yağlanmaya karşı kalıcı bir etki yaratıyor. Kişiye, özel bir kıyafet giydirilerek, göbek bölgesine makineyle masaj yapılıyor. Haftada 3 gün 35 dakika süren seanslar sonrasında gözle görülür bir netice elde ediliyor.

Mezoterapi: Mezoterapi denilen yöntemde çeşitli ilaçlar kokteyli hazırlanıyor ve ince uçlu iğnelerle vücuda zerkediliyor. Bu ilaç kokteyli sayesinde o bölgede bir aktivite yaratılmaya çalışılıyor. Kokteyli oluşturan ilaçların ayrı ayrı görevleri var. Birisi kan dolaşımını hazırlıyor, öteki o bölgedeki ödemi çözüyor, bir diğeri ise oradaki kan damarlarının toparlanmasını sağlıyor. Kalıcı sonuç alının bu yöntem, haftada bir kez 5 seans olmak üzere, 6 veya 8 hafta sürüyor.

Liposuction: Birçok kadının başvurduğu yöntem olan liposuction, kesin ve kalıcı bir sonuç veriyor. İstenen bölgeye küçük bir delik açılarak ve bu deliğe “kanül” adı verilen bir tüp sokularak o bölgedeki yağ çekiliyor.

Yosun: Vücudun elastikiyetini geri kazanması ve dirileşmesini sağlayan bir yöntem. Sadece göbek için değil, tüm vücut için etkili. Tüm vücuda yosun sürülerek termal battaniye içinde 30 dakika bekleniyor. Isı ile yosun birleşince vücuttaki yağlar eriyor ve sıcaklık nedeniyle toksinler de atılıyor. Sadece bu yöntemle 15 seans sonrası istenilen sonuca ulaşılıyor.

Body Wrap: Saf deniz çamuruyla ve bandajlama tekniğiyle uygulanan bu yöntemle istenilen bölgedeki yağlar eriyor. Bir seansla 15 veya 50 cm incelmek mümkün.

Tüylerinden kurtulmanın yöntemleri 

  • Lazerli epilasyon: Eğer geniş bir alanda uygulama yapılması gerekiyor, tüyleriniz koyu renkli ve sert ise lazerli epilasyon yöntemi ile birkaç seans sonunda etkili bir sonuç almak mümkün. 
  • İğneli epilasyon: Eğer lazer tercih etmiyorsanız ve göbekte tek tük tüyleriniz varsa iğneli epilasyon yaptırabilirsiniz. İğneli epilasyonla 5 ya da 6 seans sonrası kalıcı bir sonuç elde etmek mümkün. 
  • Sir ağda: Geçici çözüm olarak ise sir ağda yaptırabilirsiniz.
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar