Kategori | Makyaj

Göz ve yüz şekillerine göre makyaj

makyaj

makyaj

Makyaj yaparken küçük hilelerle yüzümüzün kusurlarını ortadan kaldırmak mümkün. Doğru yapılan makyajla kusurları gizlemek ve güzel görünmek elimizde. Bunun için yüzümüzün yapısını çok iyi bilmek gerekir. Yüzümüzde özellikle dikkat etmemiz gereken bölüm gözlerimizdir. Hangi tip göz yapısına ne tür bir makyaj yapmak gerekir önce bunun belirlenmesi gerekir.

  • Küçük ve içe dönük gözler: Açık renk göz farını gözün gözkapağı kırışığına kadar sürün. Göz kapağı rengini koyu füme rengiyle kontürleyin. İrisin dış kenarıyla kaşın dış ucu arasını koyu renk boyayın. Uygun bir kalemle yalnızca üst kirpiklerin kenarını çizin. Gözün içine kesinlikle çizgi çekmeyin gözlerinizin ufak görünmesine neden olur.

 

  • Çıkık patlak gözler: Oynak göz kapağına koyu ton far sürün. Kontür renginiz çok açık olmasın. Sedefli far kullanmayın. Beyaz tondan vazgeçin. Mutlaka göz içi kalem kullanın.
  • Sarkık göz kapağı: Göz kapağına açık renk far sürün. Kaş altının sarkık görünmemesi için göz kapağı kırışığına da koyu bir renk farla boyayarak bunu kaş kemiğine kadar yayın. Gözün dış yarısını kapayacak şekilde kirpiklerin hemen üstünde açık renk farı belirsizleştirerek sürün. Rimelinizi bol kullanın.
  • Dar göz kapağı: Çok koyu tonda olmayan farı kaşların altına kadar yayın. Dikkati dar göz kapağından uzaklaştırmak için alt kirpiklerin içini kalemle çizin. Bol rimel kullanın.
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar