Kategori | Makyaj

Göz yaşı ele verir

Yüzyıllardır pek çok şarkıya, şiire ilham kaynağı olan gözler ne yazık ki zamanla yaşlanıp bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyuyor. Eğer onlara gereken önemi vermezseniz genç görünmenizi engelleyerek yaşınızı ele veriyor.

Makyaj ve düzenli bakım yardımıyla pek çok kadın ilerleyen yaşına rağmen hem genç hem de güzel görünebilir. Ancak öyle bölgeler vardır ki ne kadar gizlenmeye çalışılsa da kadınların yaşını ele verir. Diğer bölgelere göre 3-4 kat daha ince bir deri yapısına sahip olan gözlerden bahsediyoruz. Bu nedenle göz bakımına diğer bölgelere oranla çok daha dikkat etmek gerekiyor. Her şeyden önce göz çevresini aşırı güneş ışınlarından korumak lazım. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların yüzde 90’ı güneş ışınlarından oluşuyor. Göz çevresinin kurumaması ve kırışmaması için güneşe çıkmadan önce göz çevresi nemlendiricisi sürülmeli ve mutlaka güneş gözlüğü kullanılmalı.

Yorgunluk ve kalıtımın etkileri

Göz çevresi bakımı için pek çok ürün kullanmak mümkün. Özellikle meyve asidi içeren bakım kremleri, orta dereceli kırışıklıklarda son derece etkili. Pek çok kişinin yakındığı göz altı torbaları ve şişmiş göz kapakları hem yorgunluğa hem de kalıtıma dayanıyor. Eğer böyle bir probleminiz varsa çeşitli dinlendirici ürünler ve maskelerle evde kendiniz bakım yapabilirsiniz. Ancak tüm bu çabalarınıza rağmen morluklar ve şişlikler devam ediyor, üstelik daha da artıyorsa mutlaka bir cilt hastalıkları uzmanı ile görüşerek bir tedavi uygulamalısınız. Göz çevresi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, normal yüz kremlerini kullanmamaktır. Mutlaka göz çevresine özel kremler kullanmalısınız. Ayrıca uykusuzluk, stres, kötü hava şartları gibi etkenlerden de mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar