Kategori | Güzellik

Güzelleşmek için Tıkla

Güzellik uzmanları, internetten bakım ve güzellik ürünleri almadan önce bilmeniz gerekenleri açıklıyor…

İnternetten güzellik ürünü satın almak hem kolay hem de eğlenceli, ama sanal alışveriş sepetini koklayamadığınız ve test edemediğiniz ürünlerle doldurmak riskli değil mi? Sonradan pişman olmamak için önerilere göz atın.

Saç Ürünleri

Durulanmayan saç kremi :

Hollywood yıldızlarıyla çalışan saç tasarımcısı Nelson Vercher, bütün saç kremlerinin; parlaklık ve nem sağlamak, asi saçları kontrol altına almak, saçı ısıya karşı korumak gibi, aşağı yukarı aynı işlevleri gördüğünü söylüyor.

Bazı ürünler diğerlerinden daha yoğun olabilir. Üstünde “leave-in-spray” ya da “lightweight-lotion” yazan ürünleri tercih etmelisin. Krem ya da süt olarak tarif edilen ürünler ise saçlarını ağırlaştırabilir, bu tür ürünleri satın almadan önce kuaför salonunda denemekte fayda var.

Geçici saç boyası :

Mağazada saç boyalarının dizildiği raflara baktığında, ambalajların üzerinde saç renklerini açıkça görebilirsin. Ama internetteki fotoğraflarda renk tonları genellikle belli olmaz. İnternetten saç boyası alacaksan tercihini geçici boyalardan yana kullan. Kalıcı olanlar kadar yoğun olmayan bu tür boyaları internetten almak, rengini beğenmezsen yıkamayla akıp gideceği için fazla riskli değildir.

Ağda, briyantin, saç şekillendirme kremi :

Bu tür ürünlerin yağlılık oranı ve dokusu her markada değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka yakından bakmalı ya da dokunmalısınız. Vercher, ” Ürünün saçın için fazla yağlı ya da yoğun olup olmadığına anca bu şekilde karar verirsin.” diyor.

Makyaj

Göz kalemi ve rimel :

Kahverengi, lacivert ve siyah göz kalemleri fazla farklılık göstermez. New York’lu makyöz Tine Turnbow, hacim veren bir rimel satın alırken yanlış yapılabileceğini düşünmüyor: ” Yalnızca fırçaların kozalar şeklinde olmasına dikkat et! ”

Oje :

Hollywood yıldızlarıyla çalışan manikür uzmanı Jenna Hipp, pek çok oje markasının renk skalasını web sitesinde görebileceğini söylüyor. Buna karşın mağazalarda kısıtlı sayıda renk bulunur. Hipp, ” Eğer seçtiğin rengi ellerinde beğenmezsen ayak tırnaklarında kullan ” diyor.

Renkli dudak parlatıcısı :
Turnbow, “Gül, böğürtlen ve şeftali tonları her tene yakışır, dudaklarının doğal güzelliğini ortaya çıkarır” diyor.

Fondöten ve kapatıcı :

Makyöz Emily Kate Warren, bunları internetten sipariş etmenin korkunç bir hata olabileceğini söylüyor. Sonuçta pek çok kişiye ürünün rengi ya fazla koyu ya da fazla açık geliyor.

Ruj ve far :

Ekran görülen renk güzellik ürününün orjinal rengine genelde benzemiyor. Sitedeki ürünler farklı boyutlara sahipse daha güvenilir olabilir.

Cilt Güzellik Ürünleri

Yüz temizleyicisi :

Normal ya da hassas ciltler için üretilmiş ürünleri, diğer cilt tiplerine sahip olanlar da güvenle kullanabilir.

Güneş koruyucusu :

Yüksek koruma faktörlü ve yağ içermeyen ürünler herkese aynı faydayı sağlayacaktır.

Vücut nemlendiricisi :

Vücudunu saran cilt, yüzündeki kadar hassas değildir. Bu yüzden genellikle cilt losyonu ve krem almadan önce denemene gerek olmaz. Nemlendirme özelliğine sahip her ürün işe yarayabilir.

Anti Aging Ürünler

Leke gidericiler :

New York’ta ki Mount Sinai Tıp Akademesi Dermatoloji Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Francesca Fusco, “Bu gruptaki ürünler glikolik asit, salisilik asit, alfa ya da beta hidroksi asitler, retinol veya hidrokinon gibi maddeler içerir. Bu maddelerin hepsi cildi tahriş edebilir.” diyor. Bu nedenle satın almadan önce makyaj standında denemelisiniz.

İnternetten güzellik ürünü ya da doğal güzellik materyalleri satın almadan önce; ürünün kalitesi, sağlık açısından tehdit unsuru oluşturup oluşturmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Bilinen markalar dışında, ucuz diyerekten birçok kimyasal madde içeren güzellik ürünlerinden uzak durulmalıdır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

2 Yorum to “Güzelleşmek için Tıkla”

  1. coffoussyPles dedi ki:

    neden olmasin:)

  2. Su Serpil dedi ki:

    Güzel yazınız için çok sağ olun. Adresinizin büyük birizleyeniyim, yazılarınızı severek okuyorum. Son model ürünler ile ilgili ekonomik ürünlerin alınabileceği bir harika site biliyorum, size ve okuyucularınıza önermekteyim. İnternet adresi: 29TL.net.

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar