Kategori | Güzellik

Güzellik için Doğal Öneriler

Daha iyi bir siz için tamamen doğal güzellik tüyoları…

Size sunacağımız güzellik ve sağlık tüyolarının her gün birini uygulayın, 1 ay içerisinde bedensel olarak da, zihinsel olarak da kendinizi daha iyi hissedin.

1 – ) Sokağa Çıkın

Soğuğu bahane ederek kış günlerinde kendinizi eve ya da ofise kapamayın. Virginia Enstitüsü’nde yapılan bir araştırmaya göre gün ışığında 30 dakikalık bir gezinti daha mutlu olmanızı sağlıyor ve beyninizin yeni bilgileri işleme kapasitesini arttırabiliyor.

2- ) Çarşafların Isısını Yükseltin

Yatağınızda bulunan binlerce toz akarı alerjik reaksiyonlara yol açabileceği gibi, hassas cildinizi tahriş ederek egzamayı alevlendirebilir. Minik yaratıkları yok etmek ve daha rahat bir uyku için yastık kılıflarınızı, çarşaflarınızı 60 derecede yıkayın, sık sık değiştirin.

3- ) D Vitamini Alın

Yeterli kalsiyum ve D Vitamini almak kemiklerdeki stres yükünü % 20 oranında zaltabilir. Aktif bir kadın, sağlıklı kemikler için günde 1.000 IU D vitamimi ve 2.000 miligram kalsiyuma ihtiyaç duyar. Beslenme düzeninizi gözden geçirin, hekiminize desteğe ihtiyacınız olup olmadığını sorun.

4 – ) Trapezleri Esnetin

Omuzlar, boyun ve sırtınızın üst kısmında bulunan trapez kasını esnetmek kronik boyun ağrılarını % 80 oranında azaltabilir.

5 – ) Sebze ve Meyve ile Doğal Güzelliği Yakalayın

Vitaminler sizi sadece hastalıklara karşı güçlü kılmaz, aynı zamanda güzelleştirebilirde. C vitamini ve Linoleic asit yönünden zengin bir diyet kırışıklıklarınızı azaltabilir, cilt kuruluğu ve incelmesini hafifletebilir.

6 – ) İncelmek İçin Süt İçin

Düşük kalorili diyet yapan kadınlar arasında yapılan bir araştırmada, 600 ile 1200 miligram kalsiyum desteği alanların, almayanlara oranda 4.5 kg civarında daha fazla kilo verebildikleri gözlendi.

Uzmanlar, beynin kalsiyum eksikliğini hissediyor olabileceği ve gerekli mineral oranlara ulaşmak için iştahı arttırabildiğini söylüyor. Hem daha ince olmak hem de yeterli oranda kalsiyum alabilmek için az yağlı süt ve peyniri diyetinizden eksik etmeyin.

7 – ) İyi Bakteri Kötü Bakteriyi Kovar

Sadece kemik sağlığınız için değil, diş eti hastalıklarından korunmak ve doğal bir ağız güzelliği yakalamak için de düzenli olarak yoğurt tüketin. Periodontology dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, yoğurtta bulunan iyi bakteriler ağzınızdaki mikroplarla savaşmaya yardım ediyorlar.

8 – ) Egzersiz Yapın

Düzenli olarak Tai Chi yapmak dayanıklılığınızı ve esnekliğinizi arttırmakla kalmaz, kan şekerinizi kontrol altında tutmanıza ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize de yarar. Araştırmalar, egzersizin bakterilerle savaşan T hücrelerinin sayısını arttırdığını da gösteriyor.

9 – ) Soğuk Su Kürü

Bunu yapmak herkes için kolay olmayabilir. Ancak uzmanlar soğuk suyun altında geçireceğiniz 2 – 3 dakikanın ruh durumunuzu iyi yönde etkileyeceğini söylüyor. Soğuk, beynin bazı hormonları salgılamasını sağlayarak iyi hissetmemize yardımcı oluyor.

10 – ) Günde 1 Elma Yiyin

Boşuna dememişler ” Günde bir elma doktoru uzak tutar ” diye. Bol bol elma tüketmek ya da elma suyu içmek sağlık sorunlarının bir kombinasyonu olan metabolik sendroma yakalanma riskini % 27 oranında düşürüyor. Diğer bir araştırmaya ise elma yemenin meme kanseri riskini düşürebildiğini gösteriyor.

11 – ) Diyet Yaparken Saçlarınızdan Olmayın

Hızla kilo verdiren, vücudunuzu besinsiz bırakan açlık diyetlerini yapmaktan vazgeçin. Bunlar metabolizmanıza verdiği yıkımın yanı sıra saç sağlığınıza da kötü etki ediyor. Saç dokusu vücudunuzun en hızlı büyüyen dokularından biri. Vücut yeterli besin alamadığında ilk zarar görende onlar. Çünkü böyle bir durumda vücudunuz otomatik olarak hayati organlarınızı daha çok besliyor, saçları ise gözden çıkarıyor.

Yukarıdaki önerilerimizi dikkatle uygularsanız hem sağlıklı bir bedene, hem de doğal güzelliğe ulaşabilirsiniz. Hem güzellik ürünlerine de fazla para harcamanıza gerek kalmaz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar