Kategori | Güzellik

Güzellik Ürünleri

Doğal güzellik elde edilemeyecek birşey değildir. Evinizde bulunan bitkisel malzemeler aslında sizler için birer güzellik ürünüdür. Sadece onları nasıl kullanmanız gerektiğini bilin yeter…

Güzelliğin yolu sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmaktan geçer. Vücudunuzu tamamen örten bu dokuyu korumak, onu toksinlerden arındırmak, genç kalmasını sağlamak, lekelerden temizlemek başlıca görevlerimiz arasındadır. Bu uygulamaları yaparken ise doğal ürünleri kullanmak gerekir.

Sizler için hazırladığımız ve tamamen doğal olan güzellik ve bakım önerilerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Avokado ile Cildinizi Yumuşatın

Yapılan araştırmalar avokadonun ” oleic asit ” yönünden çok zengin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu bileşen nemlendirici ve yumuşatıcı bir etkiye sahip olduğundan cildinizde pamuksu bir dokunun oluşmasını sağlayacaktır. Maske olarak kullanabileceğiniz ya da besin olarak tüketebileceğiniz avokadoyu herhangi bir yerde bulabilirsiniz.

Kızarıklıkları Yok Edin

İçeriğinde krizantem bileşenlerinin bulunduğu güzellik ürünlerini kullanarak cildinizdeki kızarıklıkları yok edebilirsiniz. Cildi sakinleştirici etkisi bilimsel çalışmalarla kanıtlanan bitkiyi içeren temizleyici maddelere kozmetik mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Yağlı ve Kuru Ciltlere Müjde

Argan yağı ile soğuktan kurumuş cildinize bunun yanında günlük olarak yağlanan derinize bakım yapabilirsiniz. İçerdiği antioksidan, e vitamini ve ferulik asitler sayesinde ciltteki ince çizgileri doldururken, kuru ciltler içinde nemlendirici özellik taşıyor. Yağlı ciltlerde ise sebum oluşumunu % 40 oranında düşürdüğü gözlemlenmiş.

Gül ile Genç Kalın

Daha önceki makalemde gül ve gül suyunun paha biçilemez faydalarından bahsetmiştim. Muhteşem derecede antioksidan değerine sahip olan gül aynı miktarda C vitamini de içeriyor. Yüzünüzdeki kırışıklık oluşumunu büyük derecede geçiktiren bu bitki son yıllarda kozmetikçilerin gözdesi haline gelmiş durumda. Gül suyu ile yapılan haftalık yüz maskeleri ise cildin canlılığını arttırmakta. Bunun yanında doğal bir temizleme suyu olarak da kullanılabilir.

Çil ve Lekelerden Kurtulun

Bir çok aktarcıda rahatça bulabileceğiniz meyan kökü, sizleri güneşin zararlı ışınlarından koruyabiliyor. Bunun yanında sivilce ve leke oluşumlarını yavaşlatıyor. Kalan izlerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Birçok kozmetik firması tarafından kullanılmakta. Nemlendirici krem seçerken meyan kökü bileşeninin olup olmadığını mağaza yetkililerine danışabilirsiniz.

Genç ve Zinde Kalmak

Size cildiniz için muhteşem bir bitkiyi sunmaktan kıvanç duyuyoruz! Karşınızda üzüm çekirdeği…
Gençliği korumak için vücudunuzun ihtiyacı olan ve C / E gibi vitaminlerden kat kat üstün olan proanthocyanidin içeren üzüm çekirdeği cildin sık dokusunu koruyarak kırışıklığı önlemekle kalmıyor, birçok yara izinin iyileşmesine de büyük katkı sağlıyor.

Yukarıda verilmiş bitkiler, özellikleri itibari ile, cildinizin sağlığı için gerekli vitamin ve minaralleri içermektedir. Bu tür doğal güzellik ürünlerini uygulamanın herhangi bir zararı olmamasına karşın her zaman dediğimiz gibi uzman bir hekime danışmanız gerekmektedir. Alerjisi olanlar için deride kızarmalar veya benzer izler gözlemlenebilir. Bu gibi durumları engellemek için lütfen bu bitkilere karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığına dair test yaptırınız.

Güzellik ürünleri için milyarlar dökmenize gerek yok. Etkileri açısından çok daha fayda gösteren bu bitkileri her yerde bulabilirsiniz.

Bunların yanında zeytinyağı ile yapılmış cilt maskelerini, elma sirkesinin faydalarını, maden suyunu doğal tonik olarak kullanmayı inceleyebilirsiniz. Özellikle yağlı ciltler için muhteşem etki gösteren maden suyunu yüz temizliğinde önerebiliriz. Sabah ve akşam olmak üzere haftada 3 kez soda ile temizlenen ciltlerde yağlanma oranında düşüş gözlemlenmiştir.
Kimyasal maddelerle oluşturulmuş ne olduğu belirsiz kozmetik ürünleri kullanmamanız, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanız dileğimizle. Unutmadan sahip olduğunuz en önemli hazinenin sağlık olduğunu unutmayın, unutturmayın…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar