Kategori | Hamilelik

Hamilelik Sorunlarına Doğal Güzellik ve Bakım Ürünleri

Hamilesiniz, streslisiniz, korkuyorsunuz, tüm bu kaygıların yanı sıra fiziksel rahatsızlıklarınızdan da kurtulmak istiyorsunuz. O halde kendinizi doğal güzellik ürünü olan aromatik yağların büyülü dünyasına bırakın.

Hamileliğin tadını çıkarmayı bilenler işe ruhlarını özgür bırakmakla başlıyor. Sonrasında ne yorgun bedenlerini ne de onları yersiz yere strese bürüyen nedenleri hatırlıyorlar. Siz de mis kokular içinde bedeninizi ve ruhunuzu dinlendiren bir masaj yaptırmak istiyorsanız, Aisha markasının yaratıcısı ve sahibi, aromaterapist Ayşe Tolga‘nın bilgi ve tavsiyelerini okuyarak işe başlayabilirsiniz.

Aromaterapi ile ruhunuzu dinlendirmenin yanı sıra, cildinize doğal bir güzellik de katmış oluyorsunuz. Birçok bitkisel doğal güzellik ve bakım ürününden oluşan bu malzemeler sizin bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

Doğru zamanda doğru masaj :

Hangi masaj? : Bu soruya verilecek yanıt hamileliğin dönemine, hastanın şikayetine ve ihtiyaçlarına göre değişir. Hamileliğin ilk üç aylık döneminde anne düşük tehlikesi taşıdığından anne adaylarına masaj önerilmez. İkinci üç aylık dönemde lenfatik akışı düzenleyecek lenf drenaj masajı, aromaterapi masajı ve ayak altındaki meridyen noktalarına uygulanan rahatlatıcı ayak masajı olan refleksoloji uygulanabilir.

Nasıl Yapılmalı? : Anne, karın üzerinde değil yan yatırılarak ve bacak altına yüksek bir yastık konularak ya da bir sandalyeye ters oturtulup karın bölgesi yastıkla desteklenerek masaj yapılmalıdır. Altıncı aydan sonraki dönemde aşırı sert olmayan, özellikle bebeğin ve annenin ağırlaşması nedeni ile en çok yaşanan sıkıntılardan sırt, boyun ve bel ağrılarına yönelik masajlar uygulanabilir.

Ödemli ayakların çaresi :

Her türlü ödem Chi durgunluğuna bağlı olduğu için tedavisinde öncelikle bu durgunluğu harekete geçirmek gerekir.

Kan dolaşımının azalması nedeni ile anne adaylarına akupresur, lenf drenaj ve İsveç masajlarını birleştiren enerjetik, sıvı akışını destekleyici, kan dolaşımını hızlandırıcı bir masaj öneriyoruz. Ayşe Tolga’nın hazırlamış olduğu aromaterapi ve doğal güzellik ve bakım ürünlerini akupunktur noktalarına parmak basıncı ile uygulamak gerekiyor.

Bol sıvı alımı, prenatal yoga, en az 30 dakika hafif tempolu yürüyüş normal doğum sürecinde annelere çok faydalı olacaktır. Yere sırt üstü uzanarak kalçalarını bir duvara dayayabilir ve ayaklarını tavana doğru uzatabilirler. 15 dakika bu şekilde durduktan sonra ayaklarını iki yana açarak hem iç bacaklarını esnetmiş hem de lenf kanallarını iyice temizlemiş ve ödem sorununu dengelemiş olurlar.

Hamilelik çatlaklarına doğal güzellik ve bakım ürünleriyle son!

Hamilelik döneminde ortaya çıktığı sanılan çatlakların % 60’ı doğum sonrasında oluşur. Lohusalık, annenin hiçbir konuda kendiyle ilgilenmemesini de beraberinde getirir. Oysa yapılacaklar çok basittir.

Çatlak oluşumunu önlemek için bol bol su içilerek cilt nemlendirilmelidir. Özellikle hamilelik sırasında ve sonrasında tatlı badem yağı ile sabah akşam karın, göğüs ve kalça bölgeleri nemli ve yağlı tutulursa çatlak problemi minumuma indirilebilir.

Hamilelik sonrası dönemlerde özellikle yaz tatilinde, bikini giymekten korkan bayanlar arasına girmemek için, doğal ve sağlıklı olan bu yöntemleri uygulamak sizin yararınıza olacaktır.

Doğal güzellik ürünleri aynı zamanda sizlere iyi bir bakım için gerekli olan bileşenleri sunabilir. Tamamen bitkisel ve doğal yöntemlerle hem sağlıklı bir bedene hemde doğal güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Yanlız hamilelik döneminde; doğal güzellik ürünleri, aromaterapik yağlar ve benzeri maddeleri kullanmadan önce bir uzmana danışmanız şarttır. Bazı alerjik durumlara sebebiyet vermemek ve beden sağlığınızı kötü yönde etkilememek için gereken bir işlemdir. Uzman tavsiyeleri ile daha sağlıklı bir cilde ve bedene ulaşmak sizin elinizde. Unutmayalım herşeyin başı sağlık.

Güzel bir cilt için, doğal güzelliğin sırlarını öğrenmek için bizden ayrılmayın…

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar