Kategori | Cilt Bakımı

Hangi Cilde Nasıl Ürün

İyi bir ürün, cildinizin düşmanı hale gelebilir. Arkadaşlarınızın “mükemmel” diye bahsettiği bir krem, sizi kızarıklıklar içinde bırakabilir.

Özellikle peeling yaparken seçtiğiniz ürünler çok önemli. Çünkü yanlış ürünler kılcal damar çatlaması, alerji ve sivilce

Doğal Cilt Bakımı

gibi sorunlara yol açabiliyor. Cildimizi temizlemek çok önemli. O yüzden her sabah ve akşam cilt temizliğini ihmal etmemeli, haftada bir peeling yapmalıyız.

Peki, cildimize göre nelere dikkat edeceğiz?

Yağlı ciltlere bakım : Haftada bir peeling, iki günde bir de exfoliant temizleyici yapmanız uygun olur.  Çünkü sürekli peeling yağ oranınızı arttırır. Salistik asit ve glikolik asit içeren ürünler cildin üst katmanında  biriken kirleri derinden temizler ve sivilce oluşumunu önler.

Normal ciltlere bakım : Haftada iki veya üç kez peeling uygulamanız yeterli.  Alfa hidroksi ( şeker kamışından ), laktik ( sütten ), malik ( elmadan ) gibi doğal ürünlerden elde edilen asitler ölü deri hücreler arasındaki bağı eritir ve ciltten uzaklaşmalarını sağlar.

Kuru ciltlere bakım : Haftada bir kez peeling veya maske yapın.  Cildiniz için önemli yağların yok olup gitmemesi için daha sık uygulamayın.  Mikro zerrecikler mum ya da jojobadan üretilir. Bu içerikli ürünleri seçebilirsiniz. Badem kabuğu ve kayısı çekirdeğinden üretilenler ise biraz keskin olacağından cildinizi zedeleyebilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar