Kategori | Uzmanlar

İbrahim Saraçoğlu Kimdir ve Kürleri

İnsanların sahip oldukları hastalık ve rahatsızlıklarının çözüme kavuşturulmasını önceden hissedebilen, bilim ve tıp dünyasına ispatladığı çalışmaları ile kendine hayran bırakan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu alanında son derece uzman bir Biyoteknoloji ve Mikrobiyoloji uzmanıdır. Birçok rahatsızlığın tedavisinin bitkilerde olduğu yorumunu yapan ünlü isim, ortaya koyduğu çalışmaları ve araştırmalar ile herkese bu sonuçları göstererek ispatlamış bir uzmandır. Yılların birikimini daha fazla insana anlatma adına son zamanlarda televizyon ekranlarında görmeye çok alıştık. Uzmanlık alanının dışında son derece mütevazı ve anlayışlı bir kişilik olarak herkesin sevgilisidir.

ibrahim-saracoglu

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1949 yılında Safranbolu da doğmuştur. Uzman hekim olarak uzun süren eğitim ve bilimsel çalışma hayatında birçok yeniliği kendi başına keşfetmiştir. Üstat, adeta bitkiler ile dost olarak bileşenlerinden elde ettiği çözümlerle birçok ilacın üretilmesine katkı sağlamıştır. Özellikle bitkisel ürünlerin herhangi bir şekilde insan vücuduna zararı olmadığı tezini her fırsatta ispatlamıştır.

Saraçoğlu, birikimlerine ilk olarak aldığı Kimya eğitimi ile üniversite yıllarında başlamıştır. Daha sonra akabinde gelen yıllarda, özellikle 80’li yıllarda Avusturya Bilim Araştırma Fonu projelerine katılarak Graz Teknik Üniversitesi’nde ortaya koymuş olduğu çalışmalar neticesinde doktorasını çok iyi bir sonuç ile hak etmiştir. Doktoradan sonra hiç durmadan kendi çizgisini oluşturma adına dünyanın farklı birçok üniversitesinde asistanlık, kürsü görevlisi ve hocalık yapmıştır. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun bilim dünyasına sağladığı en büyük katılar ise, lavanta bitkisinden elde edilen bileşenler sayesinde Hepatit rahatsızlıklarından olan B ve C türüne karşı önleyici ve koruyu etkiyi oluşturmuştur. Ayrıca Brokolin bitkisinden elde ettiği sonuçlar ile erkeklerde çok fazla görülen prostat rahatsızlığına ve kanserine çözüm sunan bitki bilişimlerini elde etmiştir.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1994 yılında kazandığı profesörlük unvanından sonra da hiç durmadan çalışmaya devam etmiş ve şimdilerde insanların rahatsızlıklarına televizyon karşısında cevap vermektedir.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Sitemizde İbrahim Saraçoğlu tarafından medyada izleyicilerle paylaşılmış kürlerin reçetelerine zaman zaman yer veriyoruz. Bu tariflerden bazıları aşağıdakilerdir:

Sitemizde bulunan tüm reçetelere buradaki adresten ulaşabilirsiniz: İbrahim Saraçoğlu Kürleri

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar