Kategori | Zayıflama

İlk 2 kiloyu vermenin 10 Basit yolu Doktor Mehmet Öz

Doktor Mehmet Öz ilk 2 kiloyu vermek için 10 basit yöntem önerdi. İşte hedefe kolay ulaşmanız için 10 basit kural.

1
Porsiyonlarınızı ayarlayın

Porsiyonlarınızı ayarlayın

Porsiyonlarınızı kısarak tükettiğiniz yiyecekleri kısmaya çalışın. 1 porsiyon et avuç içinizden daha büyük olmamalıdır. Asla paketten abur cubur yemeyin, ne kadar yediğinizi göremezsiniz. Dışarıdan paket siparişi verirseniz yemeğinizin yarısını ayırın, bu şekilde tabağınızdaki yiyeceğin tamamını tüketmek zorunda kalmayacaksınız.

2
Az yağlı etiketi sizi kandırmasın

Az yağlı

Az yağlı besinlerde tat kaybı olmasın diye daha fazla şeker ve un olabilir. Bu ürünler normal ürünlerden daha az kalori içermeyebilirler. Bu yüzden mutfağınızı bu tür ürünlerle doldurmayın.

3
Metabolizmayı hızlandırın

Metabolizmayı hızlandırın

Kilo vermeye başladıktan sonra bir dönem kilo vermeniz duraksayabilir. Bunu aşmak için metabolizmayı hızlandırmanız gerekir. Diyetinize protein ve yeşillik ekleyerek, baharatlar kullanarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

4
Suni tatlandırıcı kullanımına dikkat

Suni tatlandırıcı

Bu tür tatlandırıcılar tokluk hissi vermediğinden kişi daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyabilir. Bunların yerine meyve veya bitter çikolata kullanımı önerilir.

5
Asitli ve gazlı içecekler içmeyin
Asitli ve gazlı içecekler

Bu içecekler kilo aldırırlar, ayrıca diş çürümesi, kemik erimesi ve diyabet riskini artırırlar. Diyet olanları bile yapay tatlandırıcı içerirler. Karında ise şişkinliğe yol açarlar.

6
Hareketlenin

Asitli ve gazlı içecekler

Egzersiz yapmaya çalışın, en basit şekli ile günde en az 10 bin adım atmaya çalışın. Yaşam tarzınıza en iyi şekilde uyacak egzersiz şeklini belirleyip uygulayın.

7
Aldığınız kalori miktarı her gün farklı olmalıdır

Hareketlenin

Vücut her gün aynı miktarda kaloriye alıştığında kilo verme durabilir. Bunu önlemek için her gün alınan kalori miktarını değiştirmek gerekir.

8
Bol miktarda su için
Bol miktarda su için

Su içmek metabolizmanın hızını arttır. Kilo vermeye yardımcı olacağından bol miktarda su tüketin.

9
Tam tahılları tüketin

Tam tahıl

Tam tahıllar lif zengini olduklarından hem daha uzun süre tok tutarlar , hem de kan şekerini düzenleyerek vücudun ihtiyacı olan mineral, vitamin ve aktioksidan sağlarlar. Tam buğday ekmeği, tamçavdar ekmeği, yulaf ezmesi, esmer pirinç gibi besinler tüketin.

10
Toksinlerden kurtulmak için detoks

Toksinlerden kurtulmak için detoks

Detoks kilo almanız duraksadığında toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Vücudunuzun canlanmasına yardımcı olacak hafta sonu detoksu uygulayabilirsiniz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar