Kategori | Saç Bakımı

Kahkül Modelleri ve Kesimi

Size güzel ve genç bir görünüm kazandıran kahkül modelleri, eğer yüzüne uygun şekilde değillerse sizi çok itici gösterebilirler.

Kahkül Modelleri

Kahküllü saç modeli kullanıyorsun ya da kahkül kestirmek istiyorsun… Peki senin kestirdiğin modelin yüzüne uygun olup olmadığını biliyor musun? Kuaför koltuğuna oturmadan önce, bu konuda bilgi sahibi olman çok daha iyi bir sonuç almanı sağlayacak!

Kahkül Modelleri

Yüksek alın 

Yanlara doğru uzayan, bu şekilde alnı kaplayan kahküller sayesinde yüz genişler, alın gizlenir. Bu kahkül kesimi saçın tepesinden ve biraz gerisinden başlamalıdır.

Yuvarlak yüz

Dairesel yüzler için ideal kesim; kalın ve hizalı kahkül. Kavisli kesim, bu tip yüzün kemik yapısına en uygun olandır, yuvarlaklığı dengeler.

Kalp şeklinde yüz

Kalp şeklinde yüzler için ideal kesim yandan kesilen kahküllerdir. Yüzü dengeler ve dikkatleri gözlere çeker. Kat kat kısa parçalar, kaşlara kadar isabet etmelidir. Sonra bu perçemler kaşlardan gözlerin dış köşelerine doğru uzayarak gitmelidir.

Kare yüz

Yüzün üst tarafını yuvarlayıp, köşeleri yumuşatmak için konik kesimli, kalın ve uzun kahküller idealdir. Bu tip kesimde, arada alnın gözükmesi iyi olur. Yanlar kapalıdır.

Küçük alın

Bu eğimli, asimetrik kahkül; kısa alnı daha belirgin ve güçlü gösterir. Alnı dar olanlarda, bu perçem kesimi ile dikkat elmacık kemiklere kayar. Yüzün alt ve üst kısımları arasında denge sağlanır.

Oval yüz

Saçaklı, havadar, uzunlu kısalı bu kahkül kesimi saça hantal bir görünüm vermeden oval yüzü çevreler ve yüz hatlarını güzel gösterir.
Bu kesimde perçemler kaşla kirpik arasına kadar iner ve yanlarda yoğunlaşır. İsterseniz tüm kahküllerinizi tek tarafa da ittirebilirsiniz.

Kahkül Modelleri Kaynak : Yasemin İLAN / gunes.com

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar