"Kalsiyum ve C vitamini" takviyesine hazır olun!

Kalsiyum ve C vitamini, özellikle hastalıkların iyileşme dönemlerinde, yoğun çalışma temposunda fiziksel aktivitenin artması halinde, ayrıca gebelik ve emzirme dönemlerinde vücudun en büyük yardımcısıdır.

Hastalıklardan iyileşme, nekahat dönemlerinde kalsiyum ve C vitamini

Herhangi bir operasyon veya enfeksiyöz bir hastalığın iyileşme döneminde görülen genel güçsüzlük hali, iyi bir günlük bakımı kaçınılmaz kılar. Bu dönemlerde vücudun ihtiyacı olan kalsiyum ve C vitamini yüklemesi ile hem artan ihtiyaç karşılanır hem de daha önce uygulanan diyetler yüzünden vücutta eksik kalmış kalsiyum ihtiyacı da takviye edilir.

Artan fiziksel aktivite, spor ve yoğun çalışma temposunda kalsiyum+ C vitamini

Yoğun aktivitelerde bulunan kişilerde kalp ve sinirsel işlevlerin düzenli olarak yürütülmesi önem kazanır. Kas kasılması, sinir sisteminin korunması, kalbin düzenli çalışması gibi hayati önem taşıyan vücut aktivitelerinde yer alan kalsiyum, artan fiziksel aktivite karşısında vücudun yeni temposuna alışmasında önemli rol oynar.

Yoğun olarak kas gücünün kullanılması C vitamini ihtiyacını da artırır.

Bu dönemde vücuda ihtiyaç duyduğu kadar C vitamini sağlanmazsa, daha ileri tarihlerde ciddi C vitamini eksiklikleriyle karşı karşı kalınabilir.

Yaraların iyileşmesinde kalsiyum+ C vitamini

Yanıklarda ve ameliyatların ardından yeni oluşan dokularda elastikiyet sağlanmasının ve yeni doku oluşumunun hızlanması için vücudun en büyük yardımcısı yine C vitaminidir. Kalsiyum ise kan pıhtılaşmasına yardımcı oluşu ile yaraların iyileşmesine destek sağlayan en önemli mineraldir.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde kalsiyum C vitamini

Gebelik ve emzirme dönemlerinde annelerin artan kalsiyum ve C vitamini ihtiyaçlarının karşılanması, bebeklerin sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir. Gebelik boyunca anne kendi kalbsiyum ihtiyacının yanında bebeğinin iskeletinin oluşması için gerekli kalsiyumu da sağlamak zorundadır. Emzirme döneminde annenin toplam kalsiyum kaybı 50 bin miligrama ulaşır. Bu eksiğin kapatılması hem anne sağlığı hem de bebek gelişimi açasından önemlidir. Yine aynı dönemde vücudun C vitamini ihtiyacı yüzde 60-70 oranında artmaktadır. C vitamini anne sütüne yoğun olarak geçtiği için bebeğin özellikle soğuk algınlıklarına karşı daha dirençli olmasını sağlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar