Kategori | Beslenme, Uzmanlar

Kansere karşı koruyan çorba tarifi

Kanser çağın hastalığı ve gün geçtikçe de artış göstermektedir. uzmanlar kanserden korunmanın aslında çok zor olmadığını tekrar tekrar hatırlatmaktadırlar. Doktor Ümit Aktaş kanserden korunmanın yollarını İkbal’le hayatın içinden programında anlattı ve kansere karşı koruyan çorba tarifini verdi.

Bu çorbanın özelliği; bu çorba aynı zamanda bağışıklık sistemini de kuvvetlendirmektedir. Sadece kanserden korunmak için değil bağışıklık sistemini güçlendirmek için de bu çorbayı hazırlayıp içebilirsiniz.

Kanserden korunmak için çorba için malzemeler:

2 avuç ısırgan (taze veya kuru)
1 domates (kabuğuyla)
3 yaprak kereviz (yaprak bulamazsanız sapları da olur)
7-8 tane karabiber
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı kimyon

Bu malzemeleri tencereye alın. Üzerine soğuk su koyup 10 dakika kadar kaynatın.

Kaynattıktan sonra bu malzemeler eklenecek;

2 diş dövülmüş sarımsak
1 yemek kaşığı çörek otu
1 yemek kaşığı kekik

Bu malzemeleri koyup altını kapatın. Çorbanız hazırdır.

Bu çorbayı gripten korunmak için de hazırlayıp içebilirsiniz.

Dr. Ümit Aktaş ayrıca kansere karşı koruyucu diğer pratik tariflere de yer verdi.

Domates: Domatesi zeytinyağında 1 dakika kadar pişirin. Daha sonra içerisine dövülmüş sarımsak ekleyin. Çok az daha pişirip ocaktan alın.

Brokoli: Rondodan geçirin. İçerisine dövülmüş sarımsak, limon suyu ekleyin. Sıkılan limonun kabuklarını rendeleyip ekleyin. Karıştırın. Yarım saat kadar bekletin. Bekletince sulforafan (Sulforaphane) maddesi ortaya çıkaracak, bu maddenin de kanserden koruyucu özelliği vardır.

Kanserden koruyucu salata: Bir avuç haşlanmış bamya, 3 yemek kaşığı haşlanmış soya fasulyesi, 1 limon suyu ve kabuklarının rendesi, 1 avuç buharda pişirilmiş brokoli, soğan, 1 diş dövülmüş salata. Malzemeler karıştırılır ve salata hazırlanır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar