Kategori | Sağlık Bilgileri

Katarak ve tedavisi

Katarakt göz sağlığını ciddi anlamda etkiler. Ancak gözün diğer tabakaları sağlam ise uygulanacak tedavi ile görme kabiliyeti tama yakın bir oranda geri kazanılır.

Katarak ve tedavisi

Tedavi yöntemleri son 10-15 yıl içinde büyük değişim göstermiştir. Bu alanda; göz içi cerrahi, ameliyat mikroskopu, özel ince alet ve maddeler yardımı ile büyük aşama kaydedilmiştir. Son yıllarda yaygınlaşan bir yöntemle de birkaç milimetrelik yerden göz içine girilerek bulanık mercek ultrason dalgaları ile eritilmekte ve yine katlanabilir akrilik lensler yerleştirilmektedir. Kataraktın sadece lazer ile tedavisi mümkün değildir. Lazer ameliyat sırasında, sadece bir aşamada kullanılabilir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

1 Yorum to “Katarak ve tedavisi”

  1. gülcan erdinmez dedi ki:

    Katarakt tedavisi artık gerçekten kolay ve zararsızmış insan kendi başına gelmeyince çok ilgilenmiyor böyle şeyleri pek bilmiyor ama benim dedemde katarakt çıktı ve dünya göz hastanesi en iyisi dedi herkes bizde oraya gittik gerçekten de iyiymiş çünkü fermosaniye diye bir yöntemle tedavi ettiler, riskleri çok düşüren bir yöntemmiş şimdi çok memnun dedem.

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar