Kategori | Makyaj

Kiprikler için rimel seçimi

Kirpiklerin tipine uygun olarak rimel tipi de değişiklik gösterir. Bundan dolayı herkes kendi kirpik tipine göre rimel ve rimel fırçası seçmelidir.

Düz ve kısa kirpikler

Kısa kirpikler için özel kıvrık fırçalar kullanışlıdır. Bu tür söz konusu fırçalar kirpikleri ağırlaştırmadan uzatarak daha belirgin hale getirmektedirler. Düşük kirpikler için ise kauçuk, her kirpik telini tek tek ayıran ve yelpaze gibi açılmasını sağlayan fırçalar daha uygun olacaktır. Seyrek kirpikler için kirpikleri boyarken hacim katan hafif “S” şeklinde fırçalar daha idealdir.

Sık kılları olan bir fırça kalınlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kirpikleri tek tek boyar. Seyrek kirpikleri olanlar bu fırçaları tercih etmelidir.

goz-fari

Kirpik için rimel nasıl kullanmalıdır?

Sadece üst kirpiklere uygulanan maskara çok basit ve hafif bir görünüm verir. Sadece alt kirpiklere uygulamak ise daha yapay bir görüntü verir.Uzun alt kirpik isteyenler yukarıdan hacim kazandırmak için yatay dokunuşlarla fırça kullanmalıdırlar.

Üst kirpiklere rimel uygulandığı zaman baş arkaya doğru gitmemeli ve ileriye bakılmalıdır. Çok doğal bir görünüm istemeyenler ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı uygulayabilirler. Birbirine yapışan kirpikler maskara kuruduktan sonra kirpik tarama fırçasıyla taranarak birbirinden ayrılır.

İki gözü arasında çok mesafesi olanlar göz kaynaklarına doğru rimeli yoğun bir şekilde sürebilirler. Göz mesafesi birbirine yakın olanlar rimeli orta kirpiklere ve dış uçlara yoğun, iç kısımlara da hafif uygulamalıdırlar.

Kirpikler için rimel seçimi

Yeşil gözler için rimel

Yeşil ve mavi gözlere mor çok yakışır. Gözün rengini daha fazla vurguluyor. Kahverengi gözler için ise lacivert renk iyi bir alternatif olacaktır. Yeşil ve bal rengi gözlerde ise kahverengi rimelin görünümü bir başkadır.

Rimel zararlı değildir

Eğer gün ışığında çok zaman geçirilecekse, çok sürmek gerekmez. Aksi halde, yapay bir görünüm ortaya çıkacaktır. Nemli ve yağışlı günlerde de suya dayanıklı maskara kullanmak uygun olacaktır. Hem tazelemek zorunda kalmazsınız, hem de yağmurda akma sorunu olmaz.

Ayrıca gözlük kullanan kadınların da yine çok uzun gösteren ürünlerden kaçınması gerekir. Uzun kirpikler gözlük camına değerek rahatsız edecektir. Ok gibi ve çarpık olmayan kirpikleri olanlar ilk önce bir kirpik maşası kullanmalı, sonra rimel sürmelidirler.

Her gün rimel kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Hatta birçoğunun besleyici özelliği vardır. Önemli olan rimelin doğru kullanılmasıdır. Rimel temiz ve kuru kirpiklere uygulanmalı ve her gece temizlenmelidir. Lens  kullanıyorsanız, lensleri rimelden önce takmak önemlidir.

Rimel çabuk yıpranan makyaj ürünlerinden. Ayrıca, sık kuruduğu için bitmeden çöp kutusuna atılıyor. Uygulama öncesinde maskara fırçasını birkaç defa içine daldırıp çıkarıyor muyuz? Maskaranın çabuk kurumasını temel nedenlerinden biri de budur. Ağzı sıkı kapatılmayan rimel çabuk kurur.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar