Kategori | Sağlık Haberleri

Kırışıklıklara karşı vitaminler

Kadınların en büyük kabusu yaşlılık izleri olan kırışıklıklar. Doğal yollarla yüzde bulunan kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür. Yıllara meydan okumak, her yaşta güzel görünmek için vitamin karışık doğal ürünleri sunuyoruz.

C, E ve A vitamini yaşlanmaya karşı çok etkili.

C vitamini:

Havada bulunan kirler, sigara ve güneş ışınları cilde zarar verir, bunlar da zamanla cildinizin kırışmasına neden oluyor. C vitamini ise bu sorunu azaltan antioksidan.
Cilde doğru şekilde uygulanması durumunda güneş ışınlarına karşı çok etkilidir. Yapılmış bir araştırmaya göre C vitamini kanserden korunma için de çok iyi bir araçtır. Taze sebze ve meyveler en iyi C vitamini kaynağıdır.

Kırışıklıklara karşı vitaminler

E vitamini:

Cilt için hazırlanan kremlerin içerisine E vitamini ilave olursa kuru ve çatlamış cilt için iyi bir araca dönüşebilir. E vitamini ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Fındık, ceviz, yeşil yapraklı sebzeler, soya yağı, bitkisel yağlar en iyi E vitamini kaynaklarıdır.

A vitamini:

A vitamini ise cildi güneşin olumsuz etkilerinden korur. Aynı zamanda A vitamini kemik sağlığı için de yararlıdır. Yumurta, ciğer, yağlı balıklar A vitamininden zengindir.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Sponsorlu Bağlantılar